Ana Sayfa > Tesisler > Yeşilyurt - İzmir
ALTINORDU 1. DÖNEM GENÇ TAKIMLAR
SAİT ALTINORDU YERLEŞKESİ - Yeşilyurt-İzmir

Altınordu gökdeleninin temeli
Altnordu 1. Dönem Genç Takımlarımıız (U14, U13, U12, U11) ve futbol okularımızın merkes üssü artık Yeşilyurt'taki modern tesislerimiz oldu.
Altınordu Kulübü’nün yıllarca kalbinin attığı yer olan Yeşilyurt Tesisleri, Sait Altınordu Yerleşkesi olarak 1. Dönem Genç Takımlarımız (U14, U13, U12 ve U11) ile futbol okullarımızın merkezi oldu.

Altınordu gökdeleninin temellerinin atıldığı tesis, aylarca süren çalışmayla, çocuklarımızın güven içerisinde spor yapabilecekleri bir futbol üssüne dönüştürüldü. Gerçek profesyonel futbolcu yetiştirme programının ilk basamağı olan bu üs, gelecekte Altınordu forması giyen çocuklarımıza futbolun evrensel değerleri olan hız, dayanıklılık, kuvvet, uyum, çabukluk, ekip bilinci ve kişilik eğitimin verileceği yer oldu.

Çocuklarımıza fırsat eşitliği yarattığımız takdirde aralarından Avrupa’daki gibi Dünya yıldızları yetişeceğine yürekten inanıyoruz. Bu eşitliğinin vazgeçilmezi, modern futbol tesisleridir. Yeşilyurt'ta boyu 50 m. x 90 m. olan saha 56 m. x 90 m.’ye çıkartılırken zemini, İtalyan menşeeli kakao ağacı kabuklarından elde edilen doğal granüllü çimle kaplandı. Yanına, 4 adet daha aynı özellikte çim saha yapıldı. Futbol için en elverişli zemin olan bu sahalar, FIFA tarafından sertifikalandırıldı.

İdari ofislerimiz de bu yerleşkeye taşındı ve böylelikle tüm kadromuzu tek çatı altında toplama hamlemizin ilk ve en önemli adımlarından biri atıldı.