İCRA KURULU
Seyit Mehmet ÖZKAN
Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı
- Doğumu: 1955 yılında, İzmir’de, o yılların en hareketli semti olan Eşrefpaşa’nın, en hareketli mahallesi Çimentepe’de doğdu.
- Genetiği: Baba dedesi Kırşehirli, Babaannesi Şumnu Tatarı . Anne dedesi Kırcaali’li, Anneannesi Gümülcine’li. Genetik 1/4 Anadolu , 3/4 Balkanlar. “Karışım”’dan memnun.
- Ailesi: Tornacı-Demirci rahmetli Kenan Usta’dan olma, evi çekip çeviren rahmetli annesi,“İşletme uzmanı” Ayşe Hanım’dan doğma. Dört kardeşin en büyüğü…
- Eğitimi: İlköğretim Eşrefpaşa Zafer İlkokulu, Orta öğretim Güzelyalı Türk Koleji, Üniversite Ankara ODTÜ İşletme’79. Top eğitimi ise “alaylı“, Damlacık .
- Medeni hali: 34 yıllık evli, çocuğu yok, ama iki taraf ta kalabalık. Kendisinin sayısı çok, o da Eşrefpaşa’lı olan sevgili eşi Tülay hanımın ise en az 12 tane çocuğu var.
- Mesleği: Yaşamak ve yaşatmak.
- Bu kahpe Dünya’daki görevi: Aile şirketi Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.’yi kardeşleri, akrabaları ve personeli ile birlikte “onurlu” ve “topluma yararlı” olacak şekilde yönetmek .
- Öbür Taraf’a hazırlıkları: Çocuklarımızın-Gençlerimizin daha çok spor yapmasına ve onların sportmen bireyler olarak hayata hazırlanmalarına katkı koymak .
- Altınordu’daki görevi: Göğsünde Altınordu arması taşıyarak spor yapan çocuklarımızın sayısını artırmak ve içlerinden önce ahlaklı, sonra hızlı ve doğal yetenekli olanların gerçek profesyoneller olmalarına katkı sağlamak.
- Hobileri: Doğal olan her şeyi sevmek, Avrupa’da maça gitmek, kaybolmak, şarkı söylemek, yürümek, yüzmek, okumak, Doğa’nın sesini dinlemek, en çok da Bilgeler’le sohbet etmek…
- Hayali: Süper Lig’de, tamamı “Altınordu Öz Kaynak“ sisteminden yetişmiş, bu toprakların çocuklarından kurulu, yalandan değil, “Gerçekten Profesyonel” bireylerden kurulu, toplumumuza örnek bir futbol kulübü ve takımı yaratmak.
Dr. Salih MERTAN
Camia Temsilcisi
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu ve üroloji uzmanıdır. Can-Tıp ve Endomed Tıp Merkezleri ile Özel Kuşadası Hastanesi’nin kurucuları arasında yer aldı. Özel Gazi Hastanesi’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Yarım asır Altınordu camiası içinde yer alıp 2 yıl başkanlık görevinde bulundu, 25 yıl ise aktif yönetici olarak çalıştı.
Barış ORHUNBİLGE
Başkan Vekili
23 Ekim 1977 İzmir doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Uluslararası bir sigorta şxirketinde yönetici pozisyonunda görev yapıyor. Evli ve 1 kız çocuk babası. Alfa Fikir Atölyesi'nin (ALFA) kurucu başkanlığını sürdürüyor. Yönetim Kurulu’nda Sosyal İşler ve Temsilden Sorumlu Üye olarak görev yapıyor.
Ali ERGÖÇMEZ
İletişim Sorumlusu
9 Ocak 1971 İzmir doğumlu. Altınordu’da 6 yıl basketbol oynadı. Ege Ünv. İletişim Fak. Gazetecilik Bölümü’nden 1993’te mezun oldu. 1990’dan itibaren Fotospor, Milliyet, Kanal 1 TV, Star TV ile Star Gazetesi’nde spor muhabirliği görevinde bulundu. 12 yıl boyunca LİG TV'nin Ege Bölge Sorumluluğu’nu üstlendi. Evli ve bir kız çocuğu babası. 2003’te kurucu ortağı olduğu Medyaspor Spor İletişimi Ajansı’nda genel müdür. Haziran 2012'den bu yana birlikteyiz.
Kenan ÖZKAN
İcra Kurulu Üyesi
15 Ağustos 1988 İzmir doğumlu. Bahçeşehir Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu. London Queen Mary'de Management and Organisational Innovation yüksek lisansı, Richmond'ta MBA eğitimi aldı. Aile şirketi Özkan Demir Çelik'te İş Geliştirme Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi. Almanca ve İngilizce biliyor.