ALTINORDU’muzun İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge, genç oyuncumuz Onuralp Çevikkan ve Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ile birlikte Habertürk TV’de yayınlanan Bakış programına konuk oldu. Noyan Doğan’ın hazırladığı ve “Gelecek İçin Hareket Ediyoruz” temalı programda Orhunbilge, sistemimiz, bakış açımız ve gelecek planlamalarımız ile ilgili bilgiler verdi. “Yönümüz Avrupa” vurgusu yapan Orhunbilge, “Altınordu, akıntıya karşı yüzüp çağlayan çıkan bir balık gibidir” dedi.

Ülkemizde futbolun sadece hafta sonundan hafta sonuna izlenen ve sonuç odaklı bir spor olduğuna dikkat çeken Orhunbilge, “Altınordu ise süreç odaklı bir sistemdir, bir futbol eğitim kurumudur, hayat okuludur. Bu nedenle kendimizi akıntıya karşı yüzen bir balık gibi görüyoruz. Tüm sistemimiz, binlerce yıldır yere üç noktadan basıp sapasağlam ayakta duran piramitler gibi üç ana sloganımız üzerine kurgulandı. Ve ancak bu sloganlarımıza sıkı sıkıya sarıldığımız sürece ayakta kalabiliriz” diye konuştu.

“İşimiz insan bahçevanlığı” diyen Orhunbilge, “Çağlar ve Cengiz, sonrasında Barış, Berke, Alican ve Erce, şimdi de Ravil ile Burak, bu sitemin ürünleri. Tek odağımız var, bu toprakların çocuklarına Avrupalı meslektaşları karşısında fırsat eşitliği yaratmak. Onlara güvenirseniz, karşılığını veriyorlar. Bu nedenle Türk futbolunda bir sorun varsa, bakmamız ve değiştirmemiz gereken şey oyuncular değil, sistemdir. Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesinde aslında zor olmayan bir şeyi konuşuyoruz” dedi.

“Kendi evlatlarımızla önce Süper Lig’e çıkacağız, sonra da Avrupa’da mücadele edeceğiz” saptamasında bulunan Orhunbilge, “Sekiz yıldır sürekli bir yatırım içerisindeyiz. Donanım tarafını yeni bitirdik, yazılıma başladık. Önümüzde daha iki yıl var ve sonrasında kendi kendini çeviren bir sistem olacağız. Bu yoldaki en büyük destekçilerimiz de tabi ki Axa Sigorta, Petrol Ofisi , Corendon Airlines ve KİP gibi sektörünün hem en büyük, hem de farklı markalarıyla yaptığımız iş birlikleridir” yorumu yaptı.

Programa katılan gen kaleci Onuralp Çevikkan da getirdiği bakış açısıyla herkesin büyük takdirini topladı. “Futbol hayat gibidir” diyen Onuralp, “Hayatın içinde olan her şey, futbolun da içinde var. Hayat sana fırsatlar sunar, futbol da aynı şekilde fırsatları önüne getirir. Önemli olan şey, bu fırsat ayağına geldiğinde hazır olup olmadığındır. Biz Altınordu’da her zaman hazır olmayı öğreniyoruz, 15-16 yaşında A takıma yükselen Ravil Tagir ile Burak İnce bunun en güzel örnekleri” dedi.

Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken de Altınordu ile Axa Sigorta arasında bir “Değerler Ortaklığı” olduğuna dikkat çekerek, “Bu, bir vizyon birlikteliğidir. Gelecek için gençlerin desteklendiği her organizasyonun yanında olmaktan mutluyuz. Altınordu, bu misyonumuzun ve vizyonumuza çok oturuyor. Buradaki gençlerle iş ve spor dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirip onların vizyonlarına katkı sağlıyoruz. Cesaretli Türk gençlerinin ilk adımlarına şahitlik yapıyoruz” diye konuştu.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  BUGÜN yedinci Covid-19 PCR testi yapılan ekibimiz, bir günlük iznin ardından Giresunspor karşılaşmasına yönelik hazırlıklarını sürdürdü.
 • GİRESUNSPOR HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz Pazar günü evinde oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • GİRESUNSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz Pazar günü evinde oynayacağı karşılaşmanın ilk antrenmanını, iki günlük iznin ardından yaptı.
 • ÇOCUK BİZİM, FUTBOLCU ALTINORDU’NUN
  EKİBİMİZİN 17 yaşındaki yıldızı Ravil Tagir’in ailesi genç oyuncunun sözleşmesini bir yıl daha uzatırken, transferle ilgili tüm kararın kulübe ait olduğunu açıkladı.
 • BATUHAN AMELİYAT OLDU
  FUTBOLCUMUZ sağ ayak fibula kemiğinde kırık nedeniyle EMOT Hastanesi'nde başarılı bir operasyon geçirdi.
 • EROĞLU: KAZANMALIYDIK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, bu kadar etkili olduğumuz bir maçtan üç puanla ayrılmamız gerektiğini vurguladı.
 • GEÇMİŞ OLSUN BATUHAN
  BURSASPOR maçında rakibinin sert darbesiyle sakatlanan oyuncumuzun sağ ayak fibula kemiğinde kırık tespit edildi.
 • BURSASPOR: 1 ALTINORDU'MUZ: 0
  MAÇIN son 40 dakikasını 10 kişi oynayan rakibimize tek golle mağlup olurken bir topunuz direkten döndü.
 • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
  ALTINORDU'muz, Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Bursaspor maçının hazırlıklarını tamamlayarak karayoluyla bu şehre gitti.
 • ALTINORDU'YU ASLA UNUTMAM
  SÜPER Lig’e gönderdiğimiz dördüncü kaleci olan Muhammet Taha Tepe, Trabzonspor’a imza atmadan önce İzmir’e gelerek Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile helalleşip vedalaştı.