BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgının sona ermesinden sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. Tivibu Spor'da Şansın Tokyay'a konuk olan Özkan, "Futbol piyasası 50 milyar dolarlık bir pasta. Virüs salgını gelirleri çok azaltacağı için bundan en çok, pastada en büyük dilime sahip olan kulüpler ve ligler etkilenecek. Beş büyük ilgin geliri 18 milyar dolar civarında. Futbolcu maaşları düşecek, gelir-gider dengeleri değişecek ve yaşanan travma, dengeleri değiştirecek” dedi.

Türkiye’de Finansal Fair-Play nedeniyle kulüplerin zaten zorunlu tasarruf politikası içerisinde olduğunu, devlet desteğinin belirli bir rahatlama yarattığını ifade eden Özkan, “Türk futbolu, pandemi sona erer ermez kaldığı yerden devam edecektir. Şahsi görüşüm, krizin sona ermesiyle birlikte ligde kalan son altı maç oynanır ve ardından tatil başlar. Ancak bunun tarihini kestirebilmek, benim için şu anda şu anda gerçekten çok zor. Her şeyi hep birlikte bekleyip göreceğiz “ diye konuştu. 

Futbolu içerisine gireceği krizden çıkışta öz sisteminin büyük önem kazanacağı da sözlerine ekleyen Özkan, “Dünya futbolunda en azından belirli bir süre büyük transfer rakamları göreceğimizi sanmıyorum. Kendilerini yeni hayata adapte etmeye çalışacak kulüpler, bir çıkış yolu arayıp öz kaynak sistemine daha fazla ağırlık verecek. Ülkemizde de bunun bir devlet politikası haline getirilip uygulanması gerekir. Üç beş kulübün yapmasıyla topyekün bir ivme kazanamayız” yorumu yaptı.

Türkiye’de kulüplerin öz kaynak sistemine yatırım yapma konusunda isteksiz olduğunu kaydeden Özkan, “Türkiye’de günlük borçlar ve kısa vadeli başarı hedefleri kulüplerin uzun vadeli plan yapmasının önünde büyük engel. Meyve alma garantisi olmayan bir işe kimse girmek istemiyor, taşın altına elini koymuyor. Bu noktada futbolcu ithal etmek daha kolay geliyor. Oysa bu topraklar çok verimli ve bu çocuklara ne kadar çok yatırım yaparsak bize o kadar çok karşılık verecekler” dedi.

Altınordu patentli oyunculardan Çağlar Söyüncü’nün Premier League’in en iyi savunma oyuncusu olduğuna dikkat çeken, Cengiz Ünder’in fantastik futboluyla büyümeye devam ettiğini kaydeden Özkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Merih Demiral, Ozan Kabak ve daha onlarcası. Bunlar bizim evlatlarımız. Onlara inanmalı, güvenmeli ve yatırım yapmalıyız. Ülke olarak sadece futbol değil, her sektörde katma değeri yüksek özel ürünlere yönelmeliyiz.” 
 • TAKIMIMIZ SON SÜRAT DEVAM
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.
 • ALTINORDU'MUZ ÇİFTE ANTRENMAN YAPTI
  ÇALIŞMALARINI ara vermeden sürdüren takımımız, sabah ve öğleden sonra iki idmana çıktı.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA YENİDEN BAŞLADI
  ALTINORDU'muz iki günlük iznin ardından Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek haftanın ilk antrenmanını yaptı.
 • ORHUNBİLGE: YÖNÜMÜZ AVRUPA
  İCRA Kurulu Başkanımız, Habertürk TV'deki Bakış programına konuk oldu, çok önemli tespitlerde bulundu.
 • ÖNCE ANTRENMAN SONRA İZİN
  KORONAVİRÜS önlemlerine büyük özen gösteren ekibimiz, bugün sabah ve öğleden sonra iki idman yapıp sonra hafta sonu tatiline çıktı.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek çalışmalarına devam etti.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINA DEVAM ETTİ
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.
 • ALTINORDU'MUZ ÇİFTE ANTRENMAN YAPTI
  KORONAVİRÜS önlemlerine büyük özen gösteren ekibimiz, sabah ve öğleden sonra iki idmana çıktı.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA YENİDEN BAŞLADI
  ALTINORDU'muz iki günlük iznin ardından Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek haftanın ilk antrenmanını yaptı.
 • BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
  RAMAZAN Bayramı'nın, yine birlikte geçireceğimiz günlerin habercisi olması dileğiyle, başta sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileriz.