BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ankara’da düzenlediği “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda, katılılmcılara “Altınordu Modeli”ni anlattı. 

Özkan, The Green Park Hotel'deki çalıştayda ülkemizde kadrosunda yabancı oyuncu bulundurmayan tek kulübün Altınordu olduğuna dikkat çekerken, "Biz, bu toprakların çocuklarına kendimizi adadık. Türkiye'nin Altınordu'suyuz ve Herkesin İkinci Takımı olmaya talibiz" vurgusu yaptı.  

Özkan, misyon ve vizyonumuz hakkında da bilgileri katılımcılarla paylaştı. Kulübümüzün vizyonunu "Öz Kaynak Sistemi uygulayarak, bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştiren örnek bir futbol kulübü olarak dünyada tanınmak" olarak ifade eden Özkan, misyonumuza ilişkin olarak da, "Bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak, sportmen bireyler olmalarına katkı koymak ve içlerinden seçilmiş doğal yetenekli olanlarına, ileri futbol eğitimi vererek, onları üst düzey kalite ve kapasitede gerçek profesyonel futbolcular olarak yetiştirmek" ifadelerini kullandı.

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) hakkında da bilgiler veren Özkan, “Akademizin sloganı (İyi Birey, İyi Vatandaş,  İyi Futbolcu). Akademimizde verilen tüm eğitimler, kulübümüzün ana sloganı haline gelen bu üç başlık altında toplanıyor.  ALFA’daki tüm çalışmalarımızı 80 bin metrekarelik Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleştiriyoruz. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Berke Özer, Erce Kardeşler, Barış Alıcı ve Alican Özfesli gibi yıldız isimleri Türk futboluna kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.  54 genç milli futbolcumuz var. İzmir Yeşilyurt'ta merkezi bulunan Altınordu Futbol Okulları, Türkiye genelinde 134 okulda 12 bin sporcuya eğitim veriyor. Burası sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda bir futbol eğitim kurumu” dedi.  • ONLİNE EĞİTİM MODELİ GÜNLERİ
  FUTBOL antrenmanlarının ardından, eğitim müfredatı içerisinde yer alan derslerimizi de bilgisayar üzerinden vermeye başladık...
 • ÖZKAN: ÖZE DÖNME ZAMANI
  KORONAVİRÜS'ün futbola etkisini gündeme getiren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, önemli değişimlerin yaşanacağını vurguladı.
 • OKAN DERİCİ: HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE
  BEYTULLAH Baliç A Takım Yerleşkesi'nde kalan tecrübeli futbolcumuz, Koronavirüs önlemlerin de herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
 • MİMAROĞLU: KENDİMİ BULDUM
  DEVRE arasında 3. Lig ekibi Osmaniyespor'dan kadromuza kattığımız Metehan Mimaroğlu, takıma çabucak adapte olduğunu söyledi.
 • VİRÜSE KARŞI GÜÇLÜ ZİNCİR
  INSTAGRAM üzerinden başlattığımız sosyal medya farkındalık kampanyası, daha ilk gününde büyük ilgi gördü.
 • SİNAN: HERKES EVDE KALMALI
  "EVDE KAL" çağrısın uyan, süreci evinde ve spor yaparak geçiren Sinan Osmanoğlu, “Gerçekten dışarıya çıkmak zorunda olanlar dışındaki insanların şu karantinaya uymamasını anlamak çok zor” dedi.
 • ALTINORDU'MUZDA KORONA BİLGİLENDİRMESİ
  SPORCU Beden Sağlığı Bölüm Direktörümüz Dr. Raşit Şimşek, COVID-19 (Korona virüs) hakkında teknik heyetimiz ve A Takım oyuncularımıza bilgilendirmede bulunuldu.
 • BOLUSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  TFF 1.Lig'de Cumartesi günü deplasmanda Boluspor ile karşılaşacak Altınordu'muz, bu maçın çalışmalarına start verdi.
 • EROĞLU: KAZANMAMIZ GEREKİYORDU
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-1 berabere kaldığımız Ekol Hastanesi Balıkesirspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 E.H. BALIKESİRSPOR: 1
  ALTINORDU'muz, kritik maçta çok sayıda pozisyona girdi, Okan Derici'nin penaltı golüyle bir puanı aldı.