ALTINORDU'muz, Osmaniyespor’dan Metehan Mimaroğlu ve İttifak Holding Konyaspor’dan Ali  Yaşar’ı renklerine bağlarken Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, kırmızı-lacivertli ekibimizin ligin ikinci yarısında yine Play-Off hedefinde olduğunu söyledi. Ligin ikinci yarılarında her zaman çok iyi performans sergilediğimizi kaydeden Eroğlu, “Son sekiz haftadaki çıkışımızla devreyi 18 puanla bitirdik. Bu ivme, bize ikinci yarı öncesinde büyük motivasyon sağlayacak” dedi.

“Önümüzde birbirinden zorlu 17 maç var” yorumu yapan Eroğlu, “Başlangıçtaki puan kayıplarımız nedeniyle şu anda Play-Off’un dokuz puan gerisindeyiz. Son üç sezonda ligin ikinci yarılarında iki kez 31, bir kez de 33 puan aldık. Bu sezon ikinci devre hedefimiz 35 puan. Başarabilirsek ki ben buna inanıyorum, yine play-off için iddialı konuma geliriz. Bu açıdan önümüzdeki hafta Hatayspor maçıyla başlayacağımız seri, büyük önem taşıyor” diye konuştu.

“Her yenilgiden bir şey öğrenerek yolumuza devam ettik” saptamasında bulunan Eroğlu, “Altınordu, ayakları yere sağlam basan, gelecek planlaması olan bir organizasyon. Kaybettiğimiz maçlardan bile alınacak çok dersler olduğunu yaşayarak öğrendik. Nitekim ligin ilk dokuz haftasındaki kötü sonuçlardan çıkardığımız derslerle, sekiz haftalık ivmeyi yakaladık. Yarışmacı kimliğimizi korurken, yetiştirici de olabilmek, sürekli yeni çözüm yolları bulmayı sağlıyor” dedi.

TFF Birinci Ligi’nin kaliteli yabancı ve yerli oyunculardan kurulu olduğuna dikkat çeken Eroğlu, “Kulüpler, sadece ağır ekonomik şartlar nedeniyle gençlere şans veriyor. Oysa biz, gözümüzü bile kırpmadan 15 yaşındaki Burak İnce ile 16 yaşındaki Ravil Tagir’i oynatıyoruz. Kerim Alıcı, Oğulcan Ülgün, Yusuf Yalçın Arslan ve Onur Taha Takır gibi gençlerimizi sürekli kullanıyoruz. Gerçek hedefimiz; Süper Lig’e doru yürürken, gençlerimizi de vitrine çıkarmak” yorumu yaptı.

A takım ve milli takım formasının herkese yakın olduğunu da sözlerine ekleyen Eroğlu, “2020 Avrupa Şampiyonası’nda A Milli takım forma giyecek Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Abdulkadir Parmak, Altınordu armasını taşıyan oyuncular. Çağlar ve Cengiz şu anda toplamda 100 milyon Euro’yu geçen değerleriyle en pahalı Türk oyuncular. Bunlar çalışmanın ve güvenin eseri. Gelecek yıllarda A Milli Takım’daki Altınordu patentli oyuncu sayısı daha da yükselecek” dedi. • ONLİNE EĞİTİM MODELİ GÜNLERİ
  FUTBOL antrenmanlarının ardından, eğitim müfredatı içerisinde yer alan derslerimizi de bilgisayar üzerinden vermeye başladık...
 • ÖZKAN: ÖZE DÖNME ZAMANI
  KORONAVİRÜS'ün futbola etkisini gündeme getiren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, önemli değişimlerin yaşanacağını vurguladı.
 • OKAN DERİCİ: HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE
  BEYTULLAH Baliç A Takım Yerleşkesi'nde kalan tecrübeli futbolcumuz, Koronavirüs önlemlerin de herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
 • MİMAROĞLU: KENDİMİ BULDUM
  DEVRE arasında 3. Lig ekibi Osmaniyespor'dan kadromuza kattığımız Metehan Mimaroğlu, takıma çabucak adapte olduğunu söyledi.
 • VİRÜSE KARŞI GÜÇLÜ ZİNCİR
  INSTAGRAM üzerinden başlattığımız sosyal medya farkındalık kampanyası, daha ilk gününde büyük ilgi gördü.
 • SİNAN: HERKES EVDE KALMALI
  "EVDE KAL" çağrısın uyan, süreci evinde ve spor yaparak geçiren Sinan Osmanoğlu, “Gerçekten dışarıya çıkmak zorunda olanlar dışındaki insanların şu karantinaya uymamasını anlamak çok zor” dedi.
 • ALTINORDU'MUZDA KORONA BİLGİLENDİRMESİ
  SPORCU Beden Sağlığı Bölüm Direktörümüz Dr. Raşit Şimşek, COVID-19 (Korona virüs) hakkında teknik heyetimiz ve A Takım oyuncularımıza bilgilendirmede bulunuldu.
 • BOLUSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  TFF 1.Lig'de Cumartesi günü deplasmanda Boluspor ile karşılaşacak Altınordu'muz, bu maçın çalışmalarına start verdi.
 • EROĞLU: KAZANMAMIZ GEREKİYORDU
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-1 berabere kaldığımız Ekol Hastanesi Balıkesirspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 E.H. BALIKESİRSPOR: 1
  ALTINORDU'muz, kritik maçta çok sayıda pozisyona girdi, Okan Derici'nin penaltı golüyle bir puanı aldı.