ALTINORDU: 0 – MENEMENSPOR: 3

STAT: İzmir Atatürk
HAKEMLER: Reşat Onur Coşkunses, Tansu Doğan Yılmaz, Barış Suni
ALTINORDU: Erhan Erentürk (Dk.46 Ali Emre Yanar) – Onur Taha Takır, Sinan Osmanoğlu, Yusuf Yalçın Arslan (Dk.52 Ravil Tagir), Ali Mert Aydın (Dk.46 Kahraman Demirtaş), Oğulcan Ülgün (Dk.68 Engin Bekdemir), Burak İnce, Muhammed Mert, Atakan Üner (Dk.30 Musa Caner Aktaş), Anıl Koç, Okan Derici
MENEMENSPOR: Gentian Selmani – Semih Ceylan (Dk.83 Henry Onoka), Abdelaye Diakate, Jasmin Trtovac (Dk.32 Ali Keten), Alberk Koç, Halil İbrahim Sönmez (Dk.46 Tayfun Doğan), Muhammed Ali Doğan (Dk.46 Ali Keten), Taşkın Çalışkan, Mustafa Çeçenoğlu (81 Galip Güzel), Murat Elkatmış (Dk.70 Mehmet Boztepe), Hüseyin Çolak (Dk.75 Ali Özgün)
GOLLER: Dk.20 Muhammed Ali Doğan, Dk.45 Halil İbrahim Sönmez, Dk 48. Murat Elkatmış (Menemenspor)
SARI KARTLAR: Oğulcan Ülgün (Altınordu), Hüseyin Çolak (Menemenspor)

ALTINORDU'muz, 47. Folkart TSYD Ege Kupası finalinde Menemenspor'a 3-0 yenilerek ikinci oldu. Anıl Koç’un bir topunun direkten döndüğü karşılaşmada Menemenspor’un golleri 20, 45 ve 48. dakikalarda geldi.  Maçı, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren gençlerimiz de izledi. 

4. dakikada Atakan Üner'in ara pasında Anıl Koç kaleciyle karşı karşıya kalıp sert vurdu, kaleci Gentian Selmani topu kornere çeldi.

10. dakikada Hüseyin Çolak araya oynadı,  Halil İbrahim Sönmez ceza sahasına girer girmez vurdu, meşin yuvarlak üstten dışarı çıktı.

20. dakikada Hüseyin Çolak'ın pasında meşin yuvarlağı kontrol eden Muhammed Ali Doğan ceza yayının üzerinden köşeye vurdu: 0-1.

30. dakikada Anıl Koç'un sol çaprazdan sert vuruşunda top üst direkten oyun alanına döndü.

33. dakikada Menemenspor savunmasından seken topa Musa Caner Aktaş sert vurdu, kaleci Gentian Selmani son anda uzanıp topu son anda kornere çeldi.

45. dakikada Erhan Erentürk'ün kısa düşen pasında top son olarak Halil İbrahim Sönmez'in önünde kaldı, Halil İbrahim Sönmez topu boş kaleye gönderdi: 0-2.

İLK YARI 0-2 SONA ERDİ

48. dakikada sol çaprazdan ceza sahasına giren Murat Elkatmış, plaseyle topu filelere gönderdi:0-3.

66. dakikada kaleci Ali Emre Yanar, kendisini çalımlayıp çaprazdan vuran Murat Elkatmış’ın şutunu kornere çelmeyi başardı.

73.dakikada Okan Derici sağ çaprazdan sert vurdu, kaleci Gentian Selmani topu köşeden kornere çeldi.

MAÇ 0-3 SONA ERDİ.




  • KEMALPAŞA’DA ÇEYREK FİNALDEYİZ
    ALFA U12 takımımız, Kemalpaşa Cup'ta ikinci gün maçlarında 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak çeyrek finale adını yazdırdı
  • ALTINORDU'MUZ: 1 - F.KARAGÜMRÜK: 2
    TFF 1. Lig'in ikinci haftasında evimizde konuk ettiğimiz rakibimize mağlup olduk.
  • İZMİRSPOR İLE DOSTLUK MAÇI
    ALFA U13 takımımız, İzmirspor U14 takımı ile hazırlık maçında karşılaştı.
  • U18/19'LARIMIZ 2-1 YENİLDİ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, Elit U19 Ligi Elit A Grubu ikinci maçında Bursaspor U19 takımına 2-1 mağlup oldu.
  • LEFKE CUP'TA FİNALDEYİZ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenen turnuvada Eskşehirspor'u 4-0 yenerek finale yükseldi.
  • NEVŞEHİR BLD:0 - NİĞDE ANADOLU FK:3
    HAZIRLAYICI takımımız Niğde Anadolu FK, beşinci hazırlık maçında Nevşehir Belediyespor'u 3-0 yendi.
  • LEFKE’DE YARI FİNALDEYİZ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenen turnuvanın üçüncü maçında Adana Demirspor'u 2-0 yenerek adını son dört takıma yazdırdı.
  • U16 MİLLİLERİMİZ 3-2 YENDİ
    AY-Yıldızlı ekibimiz, Uluslararası Starway Turnuvası ikinci maçında Rusya'yı 3-2 yendi. Futbolcularımızdan Burak İnce ve Berke Kılıç ilk 11'de şans bulurken, İnce iki gol kaydetti.
  • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
    TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde Fatih Karagümrükspor ile karşılaşacak Altınordu'muz son çalışmasını yaparak kampa girdi.
  • KEMALPAŞA CUP'TA İKİDE İKİ YAPTIK
    KEMALPAŞA U12 Cup'ta, Altınordu U12 Takımımız grubundaki ilk iki maçta Salihlispor ve Demirköprüspor'u yenerek turnuvaya iyi başladı.