ALTINORDU: 1 – ALTAY: 0

STAT: İzmir Atatürk
HAKEMLER: Ayberk Demirbaş, Fatih Deveci, Denizcan Şahin
ALTINORDU: Erhan Erentürk – Kerim Alıcı (Dk.78 Onur Taha Takır), Sinan Osmanoğlu, Ravil Tagir (Dk.67 Yusuf Yalçın Arslan), Yusuf Acer  (Dk.46 Ali Mert Aydın) – Oğulcan Ülgün (Dk.64 Berkay Samancı), Egehan Gök (Dk.67 Engin Bekdemir), Atakan Üner (Dk.71 Musa Caner Aktaş), Muhammed Mert (Dk.87 Kahraman Demirntaş), Anıl Koç (Dk.67 Burak İnce), Okan Derici
ALTAY: Aydın Bağ – Erhan Kartal, Özgür Özkaya, Gencer Cansev (Dk. 63 Abdülkerim Bardakçı), Cenk Özkaçar  (Dk.36 İbrahim Öztürk), Helder Tavares (Dk.46 İbrahim Adamu), Anton Putsila (Dk.69 Yılmaz Özeren), Andreas Tatos (Dk.46 Hüsamettin Yener), Deniz Vural (Dk.64 Merter Yüce), Leandro Kappel (Dk.87 Hakan Demirci), Marco Paixao (Dk.64Eren Erdoğan)
GOL: Dk.56 Atakan Üner (Altınordu)
SARI KARTLAR: Leonard Kappel (Altay), Oğulcan Ülgün (Altınordu)

ALTINORDU'muz, 47. Folkart TSYD Ege Kupası’nda Altay’ı çok sayıda pozisyonun yaşandığı ve iki takımın da birer topunun direkten döndüğü maçta Atakan Üner’in tek golüyle yenerek adını finale yazdırdı: 1-0. Altınordu’muzun finaldeki rakibi yarınki Karşıyaka-Menemenspor maçından sonra belli olacak. Final karşılaşması Cuma günü yapılacak. Maçı, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren gençlerimiz de izledi.

Henüz ilk dakikada Leandro Kappel soldan çalımlarla ceza sahasına girip vurdu, top kendini siper eden Ravil Tagir’in sırtından döndü.

7. dakikada üst üste yapılan nefis pasların ardından ceza sahası sağ çaprazında topla buluşan Okan Derici yakın köşeye yerden vurdu, aut.

8. dakikada Egehan Gök’ün pasında topla buluşan Muhammed Mert, yayın üzerinden vurdu, yandan az farkla aut.

10. dakikada ceza sahasına sağdan gönderilen topa kaleci Erhan Erentürk ile birlikte yükselen Leandro Kappel kafayı vurdu, üstten aut.

11. dakikada Kerim Alıcı’nın pasında topla buluşan Muhammed Mert gelişine vurdu, üstten az farkla aut.

12. dakikada Okan Derici savunma arkasında topla buluşup sola çıkardı, Muhammed Mert bomboş pozisyonda vurdu, kaleciyi geçen topu Erhan Kartal çizgiden çıkardı.

20. dakikada hızlı gelişen Altay atağında Marco Paixao öne çıkan kalecinin üzerinden aşırttı, araya giren Ravil Tagir filelere doğru giden meşin yuvarlağı çizgiden çıkardı.

21. dakikada Egehan Gök ceza sahası önünde üç rakibinden birer birer sıyrılıp sola oynadı, Anıl Koç vurdu, top yan direkten döndü.

31. dakikada Atakan Üner ceza sahası çizgisi sağ köşesinden uzan tarafa yerden oynadı, Yusuf Acer gelişine vurdu vurdu, top kalecinin ellerinde kaldı.

37. dakikada Atakan Üner karşı karşıya pozisyonda vurdu, kaleci üzerine gelen topu kornere attı.

42. dakikada Leandro Kappel karambolde yakın mesafeden vurdu, kaleci Erhan Erentürk topu ayaklarıyla çelmeyi başardı.

DEVRE GOLSÜZ SONA ERDİ.

50. dakikada Muhammed Mert ceza sahası yayı üzerinden düzgün vurdu, direği sıyıran top yan filelere çarpıp auta gitti.

53. dakikada Hüsamettin Yener yayın üzerinde iki rakibinden kurtulup sol ayağınla köşeye vurdu, top direğe sıyırıp auta çıktı.

56. dakikada Anıl Koç sağdan savunma arkasına nefis gönderdi, Atakan Üner’e sadece dokunmak kaldı: 1-0.

70. dakikada kaleci Erhan Erentürk’ün hatalı pasında topu alan Leandro Kappel karşı karşıya pozisyonda vurdu , Erhan Erentürk gole izin vermedi.

79. dakikada İbrahim Adamu ceza sahası üzerinden çok sert vurdu, kaleci Erhan Erentürk son anda uzanıp topu kornere çeldi.

90. dakikada Eren Erdoğan yayın üzerinden vurdu, top üst direkten auta çıktı.

MAÇ  1-0 SONA ERDİ.



  • KEMALPAŞA’DA ÇEYREK FİNALDEYİZ
    ALFA U12 takımımız, Kemalpaşa Cup'ta ikinci gün maçlarında 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak çeyrek finale adını yazdırdı
  • ALTINORDU'MUZ: 1 - F.KARAGÜMRÜK: 2
    TFF 1. Lig'in ikinci haftasında evimizde konuk ettiğimiz rakibimize mağlup olduk.
  • İZMİRSPOR İLE DOSTLUK MAÇI
    ALFA U13 takımımız, İzmirspor U14 takımı ile hazırlık maçında karşılaştı.
  • U18/19'LARIMIZ 2-1 YENİLDİ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, Elit U19 Ligi Elit A Grubu ikinci maçında Bursaspor U19 takımına 2-1 mağlup oldu.
  • LEFKE CUP'TA FİNALDEYİZ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenen turnuvada Eskşehirspor'u 4-0 yenerek finale yükseldi.
  • NEVŞEHİR BLD:0 - NİĞDE ANADOLU FK:3
    HAZIRLAYICI takımımız Niğde Anadolu FK, beşinci hazırlık maçında Nevşehir Belediyespor'u 3-0 yendi.
  • LEFKE’DE YARI FİNALDEYİZ
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenen turnuvanın üçüncü maçında Adana Demirspor'u 2-0 yenerek adını son dört takıma yazdırdı.
  • U16 MİLLİLERİMİZ 3-2 YENDİ
    AY-Yıldızlı ekibimiz, Uluslararası Starway Turnuvası ikinci maçında Rusya'yı 3-2 yendi. Futbolcularımızdan Burak İnce ve Berke Kılıç ilk 11'de şans bulurken, İnce iki gol kaydetti.
  • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
    TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde Fatih Karagümrükspor ile karşılaşacak Altınordu'muz son çalışmasını yaparak kampa girdi.
  • KEMALPAŞA CUP'TA İKİDE İKİ YAPTIK
    KEMALPAŞA U12 Cup'ta, Altınordu U12 Takımımız grubundaki ilk iki maçta Salihlispor ve Demirköprüspor'u yenerek turnuvaya iyi başladı.