ALTINORDU'muz, 2019-2020 sezonu hazırlıklarına başlarken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan yaptığı açıklamada kulübün misyonunun altını çizerek, “Hedefimiz, Altınordu ekolü ve kültürü yaratmak. Bunu yaparken, öz kaynağımız ile sürdürülebilir başarılar elde edecek sistemi  kurgulamaktır” dedi. Özkan, bu sezon A Takım’da Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) patentli 15 gencin yer alacağını belirterek, “2018-2019 sezonunda 1. Lig'de oynadığımız 34 resmi maçta öz kaynak oyuncularımızın süre alma oranı yüzde 38 oldu. Bu oran, 2019-20120 sezonunda en az yüzde 50, 2020-2021 sezonunda en az yüzde 60, 2021-2022 sezonunda en az yüzde 70, 2022-2023 sezonunda ise en az yüzde 80 olacaktır. A Takım kadromuzda her zaman Avrupa'da yaşayan TC vatandaşı ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan akraba sporculara yüzde 20 rezerv ayıracağız. Her sezon üç genç  yıldız adayı futbolcu çıkaracağız. Bu hedefin miladı işte bugündür” yorumu yaptı.

“Kendimizi bu toprakların çocuklarına adadık” vurgusu yapan Özkan, “Biz bir Türkiye modeliyiz, Kendimize Athletic Bilbao’yu örnek aldığımızı üzerine basa basa söylüyoruz. Bilbao, 3,5 milyon BASK nüfusu içerisinden, her dönem La Liga’nın en başarılı 3-4 kulübünden biri konumunu koruyor. Biz, 80 milyonluk Türk nüfusundan bu başaramazsak, gençleri değil kendimizi suçlamalıyız. Daha önce kimsenin yürümediği bir yolu tek başımıza yürüyoruz ve elbet hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Gençlerimize “Formayı söke söke alın” önerisinden bulunan Özkan, “Gözlerinizdeki ateşi görmeliyiz. Size çok kutsal bir forma emanet ediyoruz. Bu formayı giymenin tek şartı var; istemek. İsteyin, çalışın ve formayı alın. Çok önemli bir sezona başlıyoruz. Sizlere güveniyorum. Kimsenin beklemediği bir başarıyı yakalayıp Türkiye’de herkesin konuştuğu bir takım haline gelebilirsiniz. Sizlerde bu cevher var, bunu görüyorum. Emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
 • U16 MİLLİLER YENİLDİ
  U16 Milli Takımımız, deplasmanda hazırlık maçında Polonya'ya 3-2 mağlup oldu. Burak İnce ilk 11'de forma giydi.
 • OSMANLISPOR HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı maçın son çalışmasını tesislerimizde yaptı.
 • TAKTİK ÇALIŞTIK
  OSMANLISPOR ile karşılaşacak Altınordu'muz, bugün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
 • OSMANLISPOR HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de 5.hafta maçında deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına devam etti.
 • U17'YE ÜÇ MİLLİ
  ÖZGÜR Deryol, Efe Mustafa Çetin ve Sarper Çağlar, İstanbul'da yapılacak olan UEFA Assist Turnuvası aday kadrosuna çağrıldı.
 • KUPADA RAKİBİMİZ 1922 KONYASPOR
  ZİRAT Türkiye Kupası 3. eleme turu kura çekimi bugün yapıldı.
 • OSMANLISPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de 5.hafta maçında deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına bir günlük iznin ardından start verdi.
 • U14’LERİMİZ 2-0 KAZANDI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U14 Takımımız, Elit U14 Ligi Elit 2. Grup'ta sezonun 2. maçında Göztepe U14 Takımını 2-0 yendi.
 • U16’LARIMIZ FARKLI YENDİ:4-1
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U16 Takımımız, Elit U16 Ligi Elit 2. Grup'ta sezonun ikinci maçında Göztepe U16 takımını 4-1 yendi.
 • U15'LERİMİZDEN NET SKOR:3-0
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Elit U15 Ligi'nde Göztepe U15 takımını 3-0 yendi.