ALTINORDU'muz, 2019-2020 sezonu hazırlıklarına başlarken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan yaptığı açıklamada kulübün misyonunun altını çizerek, “Hedefimiz, Altınordu ekolü ve kültürü yaratmak. Bunu yaparken, öz kaynağımız ile sürdürülebilir başarılar elde edecek sistemi  kurgulamaktır” dedi. Özkan, bu sezon A Takım’da Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) patentli 15 gencin yer alacağını belirterek, “2018-2019 sezonunda 1. Lig'de oynadığımız 34 resmi maçta öz kaynak oyuncularımızın süre alma oranı yüzde 38 oldu. Bu oran, 2019-20120 sezonunda en az yüzde 50, 2020-2021 sezonunda en az yüzde 60, 2021-2022 sezonunda en az yüzde 70, 2022-2023 sezonunda ise en az yüzde 80 olacaktır. A Takım kadromuzda her zaman Avrupa'da yaşayan TC vatandaşı ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan akraba sporculara yüzde 20 rezerv ayıracağız. Her sezon üç genç  yıldız adayı futbolcu çıkaracağız. Bu hedefin miladı işte bugündür” yorumu yaptı.

“Kendimizi bu toprakların çocuklarına adadık” vurgusu yapan Özkan, “Biz bir Türkiye modeliyiz, Kendimize Athletic Bilbao’yu örnek aldığımızı üzerine basa basa söylüyoruz. Bilbao, 3,5 milyon BASK nüfusu içerisinden, her dönem La Liga’nın en başarılı 3-4 kulübünden biri konumunu koruyor. Biz, 80 milyonluk Türk nüfusundan bu başaramazsak, gençleri değil kendimizi suçlamalıyız. Daha önce kimsenin yürümediği bir yolu tek başımıza yürüyoruz ve elbet hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Gençlerimize “Formayı söke söke alın” önerisinden bulunan Özkan, “Gözlerinizdeki ateşi görmeliyiz. Size çok kutsal bir forma emanet ediyoruz. Bu formayı giymenin tek şartı var; istemek. İsteyin, çalışın ve formayı alın. Çok önemli bir sezona başlıyoruz. Sizlere güveniyorum. Kimsenin beklemediği bir başarıyı yakalayıp Türkiye’de herkesin konuştuğu bir takım haline gelebilirsiniz. Sizlerde bu cevher var, bunu görüyorum. Emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
 • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
  ALTINORDU'muz, Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Bursaspor maçının hazırlıklarını tamamlayarak karayoluyla bu şehre gitti.
 • ALTINORDU'YU ASLA UNUTMAM
  SÜPER Lig’e gönderdiğimiz dördüncü kaleci olan Muhammet Taha Tepe, Trabzonspor’a imza atmadan önce İzmir’e gelerek Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile helalleşip vedalaştı.
 • BURSASPOR MAÇI İÇİN HAZIRIZ
  BUGÜN altıncı Covid-19 PCR testi yapılan ekibimiz, daha sonra Bursaspor karşılaşmasına yönelik çalışmalarını tamamladı.
 • DÖRT GENCİMİZE MİLLİ DAVET
  ALTINORDU'muzdan Ravil Tagir, Niğde Anadolu FK'dan ise Muhammed Taha Tepe, Yusufcan Esendemir ile Atalay Yıldırım UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur müsabakalarının aday kadrosuna seçildi.
 • "TAKIMIN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM"
  ADANASPOR deplasmanında golsüz berabere kalan Altınordu'muzda Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu maçı değerlendirdi.
 • ADANASPOR: 0 ALTINORDU'MUZ: 0
  LİGDE 10 maçtır kazanamayan rakibimiz ile deplasmanda golsüz berabere kaldık.
 • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
  ALTINORDU'muz, Salı günü deplasmanda oynayacağı Adanaspor maçı için bugün havayoluyla bu şehre giderek kampa girdi.
 • ADANASPOR MAÇI İÇİN HAZIRIZ
  BUGÜN beşinci Covid-19 PCR testi yapılan ekibimiz, daha sonra Adanaspor karşılaşmasına yönelik çalışmalarını tamamladı.
 • EROĞLU: KAZANSAK LİG BİTECEKTİ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-1 kaybettiğimiz Keçiörengücü karşılaşmasını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 KEÇİÖRENGÜCÜ: 2
  ÜÇ golün de uzatma dakikalarında atıldığı maçta rakibimize mağlup olduk.