ALTINORDU'muz, 2019-2020 sezonu hazırlıklarına başlarken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan yaptığı açıklamada kulübün misyonunun altını çizerek, “Hedefimiz, Altınordu ekolü ve kültürü yaratmak. Bunu yaparken, öz kaynağımız ile sürdürülebilir başarılar elde edecek sistemi  kurgulamaktır” dedi. Özkan, bu sezon A Takım’da Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) patentli 15 gencin yer alacağını belirterek, “2018-2019 sezonunda 1. Lig'de oynadığımız 34 resmi maçta öz kaynak oyuncularımızın süre alma oranı yüzde 38 oldu. Bu oran, 2019-20120 sezonunda en az yüzde 50, 2020-2021 sezonunda en az yüzde 60, 2021-2022 sezonunda en az yüzde 70, 2022-2023 sezonunda ise en az yüzde 80 olacaktır. A Takım kadromuzda her zaman Avrupa'da yaşayan TC vatandaşı ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan akraba sporculara yüzde 20 rezerv ayıracağız. Her sezon üç genç  yıldız adayı futbolcu çıkaracağız. Bu hedefin miladı işte bugündür” yorumu yaptı.

“Kendimizi bu toprakların çocuklarına adadık” vurgusu yapan Özkan, “Biz bir Türkiye modeliyiz, Kendimize Athletic Bilbao’yu örnek aldığımızı üzerine basa basa söylüyoruz. Bilbao, 3,5 milyon BASK nüfusu içerisinden, her dönem La Liga’nın en başarılı 3-4 kulübünden biri konumunu koruyor. Biz, 80 milyonluk Türk nüfusundan bu başaramazsak, gençleri değil kendimizi suçlamalıyız. Daha önce kimsenin yürümediği bir yolu tek başımıza yürüyoruz ve elbet hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Gençlerimize “Formayı söke söke alın” önerisinden bulunan Özkan, “Gözlerinizdeki ateşi görmeliyiz. Size çok kutsal bir forma emanet ediyoruz. Bu formayı giymenin tek şartı var; istemek. İsteyin, çalışın ve formayı alın. Çok önemli bir sezona başlıyoruz. Sizlere güveniyorum. Kimsenin beklemediği bir başarıyı yakalayıp Türkiye’de herkesin konuştuğu bir takım haline gelebilirsiniz. Sizlerde bu cevher var, bunu görüyorum. Emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
 • ERZURUM'DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
  YENİ sezon ikinci etap kampına devam eden Altınordu'muz, bugün taktik bir antrenman gerçekleştirdi.
 • ERZURUM'DA YOĞUN TEMPO
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ikinci antrenmanını Yüksek İrtifa Tesisleri'nde gerçekleştirdi.
 • SALİHLİ’DEN ZİYARETÇİMİZ VAR
  SALİHLİ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve ekibi, Torbalı’ya gelerek Metin Oktay Yerleşkesi’nde Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile buluştu.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ilk antrenmanını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERZURUM'DA İLK İDMAN
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampının ilk çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • SAYIN YAHŞİ İLE KARŞILIKLI ZİYARET
  İZMİR İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi ile yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde makamında ve yerleşkemizde bir araya geldik.
 • ALTINORDU'MUZ İLK ETABI BİTİRDİ
  EKİBİMİZ, Erzurum kampı öncesinde İzmir'deki hazırlıklarını tamamladı.
 • TAKIMIMIZ YOĞUN TEMPODA
  YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muz, bugün çifte idman gerçekleştirdi.
 • KULÜBÜMÜZDEN ÇİFTE ZİYARET
  YÖNETİM Kurulu Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'u makamında ziyaret ederek yeni dönemde başarılar diledi.
 • YENİ SEZONA "MERHABA"
  ALFA'dan seçilen gençlerimizin oluşturduğu hazırlayıcı takımımız Nigde Anadolu FK, 2019-2020 sezonunu törenle açtı.