ALTINORDU'muz, 2019-2020 sezonu hazırlıklarına başlarken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan yaptığı açıklamada kulübün misyonunun altını çizerek, “Hedefimiz, Altınordu ekolü ve kültürü yaratmak. Bunu yaparken, öz kaynağımız ile sürdürülebilir başarılar elde edecek sistemi  kurgulamaktır” dedi. Özkan, bu sezon A Takım’da Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) patentli 15 gencin yer alacağını belirterek, “2018-2019 sezonunda 1. Lig'de oynadığımız 34 resmi maçta öz kaynak oyuncularımızın süre alma oranı yüzde 38 oldu. Bu oran, 2019-20120 sezonunda en az yüzde 50, 2020-2021 sezonunda en az yüzde 60, 2021-2022 sezonunda en az yüzde 70, 2022-2023 sezonunda ise en az yüzde 80 olacaktır. A Takım kadromuzda her zaman Avrupa'da yaşayan TC vatandaşı ve Türki Cumhuriyetlerde yaşayan akraba sporculara yüzde 20 rezerv ayıracağız. Her sezon üç genç  yıldız adayı futbolcu çıkaracağız. Bu hedefin miladı işte bugündür” yorumu yaptı.

“Kendimizi bu toprakların çocuklarına adadık” vurgusu yapan Özkan, “Biz bir Türkiye modeliyiz, Kendimize Athletic Bilbao’yu örnek aldığımızı üzerine basa basa söylüyoruz. Bilbao, 3,5 milyon BASK nüfusu içerisinden, her dönem La Liga’nın en başarılı 3-4 kulübünden biri konumunu koruyor. Biz, 80 milyonluk Türk nüfusundan bu başaramazsak, gençleri değil kendimizi suçlamalıyız. Daha önce kimsenin yürümediği bir yolu tek başımıza yürüyoruz ve elbet hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Gençlerimize “Formayı söke söke alın” önerisinden bulunan Özkan, “Gözlerinizdeki ateşi görmeliyiz. Size çok kutsal bir forma emanet ediyoruz. Bu formayı giymenin tek şartı var; istemek. İsteyin, çalışın ve formayı alın. Çok önemli bir sezona başlıyoruz. Sizlere güveniyorum. Kimsenin beklemediği bir başarıyı yakalayıp Türkiye’de herkesin konuştuğu bir takım haline gelebilirsiniz. Sizlerde bu cevher var, bunu görüyorum. Emekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
 • ALTAY HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, pazar günü oynayacağı İzmir derbisinin çalışmalarına devam etti.
 • NİĞDE ANADOLU FK HEDEFİNE ODAKLANDI
  BİR haftalık kamp için Kuşadası'na gelen hazırlayıcı takımımız, Bandırmaspor hazırlıklarına başladı.
 • U17 MİLLİ TAKIM'DA ÜÇ ALTINORDULU
  U17 Milli Takımımızın 24-30 Ekim 2019 tarihleri arasında Lüksemburg'da katılacağı UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu müsabakaları aday kadrosuna üç oyuncumuz dahil edildi.
 • U18 MİLLİLER KAYBETTİ
  U15 Milli Takımımız, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen Uluslararası Üçlü Turnuva'daki ikinci maçında Çek Cumhuriyeti'ne 3-0 yenildi. Oyuncumuz Rahmi Salih Kaya ise 90 dakika sahada kaldı.
 • İZMİR DERBİSİ HAZIRLIKLAR BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, bir günlük aranın ardından Altay maçı çalışmalara start verdi.
 • İLKE'NİN ÖDÜLÜNÜ ALDIK
  MODERN pentatloncumuz İlke Özyüksel'in Sporun Enleri Ödülü'nü İzmir'de törenle teslim aldık.
 • U15 MİLLİ TAKIM'INA 6 ALTINORDULU
  U15 Milli Takımımızın 22-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Hırvatistan'da katılacağı UEFA Gelişim Turnuvası aday kadrosuna Mert Furkan Bayram, Arif Şimşir, Arda Kırgıl, Hasan Berat Kayalı, Furkan Yöntem ve Muhammed Zişan Turan davet edildi.
 • EVLATLARIMIZ, KAMP İÇİN KUŞADASI'NDA
  NİĞDE Anadolu FK forması giyen gençlerimiz, bir haftalık kampa gelirken, Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile buluştu.
 • ÖZKAN: ÖZVERİYLE ÇALIŞMALIYIZ
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Türkiye genelindeki futbol okullarımızın antrenörleriyle bir araya geldi.
 • ABFO'DA YENİ DÖNEM
  ALTINORDU Bölge Futbol Okulları'mızın yönetimini, uzun yıllar birlikte olduğumuz Köksal Ferizcan ve Behiç Basatuğrul'a verdik.