“ÇOCUKLARIMIZ Geleceğimiz” sloganıyla yola çıkan Altınordu’muz, Türkiye’nin 129 ayrı noktasındaki futbol okulları sayesinde  bu toprakların çocuklarına spor yaptırırken, onların çok daha sağlıklı bir bünyeye kavuşması için de çok önemli bir hamle yaptı. En önemli futbol okulu merkezlerimizden biri olan Bornova’da eğitimlerini sürdüren çocuklarımız, Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde testlerden geçmeye başladı. 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Bornova’da çocuklarımız, kardiyoloji, ekokardiyografi, elektrokardiyografi, postür ve hemogram testlerine alınıyor. Tüm testler sonucunda “sağlıklı” raporu alan çocuklarımız okula devam ederken, ortaya çıkan rahatsızlıklar için de tedavi süreci başlatılıyor. 

"Ana ilkemiz öncelikle insandır' diyen Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü C.Sezai Öncü, "Altınordu olarak bir önemli proje için harekete geçtik. İlçe sağlık müdürlüğüyle ve bazı hastanelerle görüşmelerimiz oldu. Ardından  Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle biraraya geldik. Kendilerinin bizlere yaklaşımları son derece olumlu oldu. Sosyal sorumluluk projesi adına tüm çalışanlar harekete geçti" diye konuştu. 

Sistemi her yönüyle ciddi olarak uyguladıklarını belirten Öncü,"Futbol okulları öğrencilerimiz, elit ve yarışmacı takımlarımızdaki çocuklardan başlayarak, haftanın 4 günü, 5’er kişilik gruplar halinde teste alınıyor. Amacımız; futbol okullarımıza başlayan çocuklarımızın spora uygunluğun yolun hemen başında tespit edilmesi" diye konuştu.

Bir futbol okulu öğrencisinin hiç bilinmeyen rahatsızlığının yapılan bu testlerin sayesinde ortaya çıktığını belirten Öncü, "Umut Ekin Sezer isimli öğrencimiz sağlık muayenesine girdi. Muayenenin ardından kalp damarlarında daralma olduğu tespit edildi. Holter cihazıyla ölçümü yapılacak ve rahatsızlık kontrol altına alınacak. Daha geç yaşlarda farkedilmesi durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkacaktı. Bizler bu gibi durumları da önlemeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

"BORFİZ'E TEŞEKKÜR EDERİZ"

Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle yapılan anlaşmanın çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayan Öncü, "Doktor İlker Işıklar ile biraraya geldik ve bizlere çok yardımcı oldular. Tüm ekibiyle öğrencilerimizin sağlık taramasını yapmak için hazırlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BORNOVA ÇOK ÖNEMLİ PİLOT BÖLGE

Bornova'nın gerçmişten gelen çok önemli bir spor kültürüne sahip olduğunu da belirten Öncü,"Bornova'da Balkan göçünün ardından spora yatkın sporcu bir kaynağı var. Bizim öğrencilerimiz o kaynaktan gelen jenerasyonunun çocukları. Bu nedenle bu kaynağı doğru kullanmalıyız. Onlara yeterince imkanı vermek zorundayız. Altınordu olarak futbol okullarımızı ne kadar yayarsak o kadar çocuğumuz futbol oynar. Amacımız yetenekli çocuklarımızı bulup, Altınordu'muza kazandırmak" ifadelerini kullandı.

KARNE ŞENLİĞİ PROJESİ

Altınordu çatısı altında projelere devam etmek istediklerini belirten Öncü, "Geçtiğimiz haftalarda karne şenliği turnuvasında çocuklarımızı futbolla buluşturduk. İlkokullar düzeyinde 12 takımımız, Bornova Tesisleri'mizde birbirinden keyifli maçlar oynadı. Seneye bu turnuvayı 20 takımla yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülünce bizler de mutlu oluyoruz" diye konuştu.  • U11'LERİMİZ KAZANDI: 9-0
  ALFA U11 Takımımız, ASKF U11 Ligi 12.hafta maçında, Menemen Belediyespor U11'i farklı yenerek üst üste 5. galibiyetini aldı.
 • GOLLÜ GALİBİYET: 5-1
  ALFA U13 Takımımız, İzmir ASKF U13 Ligi Play-Off Grubu'nda karşılaştığı Çamdibispor'u 5-1 yenerek Play-Off grubuna galibiyetle başladı.
 • BU ŞENLİK BAŞKA ŞENLİK
  ALTINORDU Futbol Okulları'mızda eğitim gören 650 çocuğumuz,180 maçın yapıldığı Karne Şenliği Turnuvası'nda hünerlerini gösteriyor.
 • YİNE, YENİ, YENİDEN SİNAN OSMANOĞLU
  SÖZLEŞMESİ sona eren tecrübeli savunma oyuncumuzla iki yıllık sözleşme yeniledik.
 • İLK İMZA BERKAY SAMANCI'DAN
  3,5 sezon formamızı giyen tecrübeli oyuncumuzla yeniden anlaşmaya vardık...
 • 63 TAKDİRNAME, 14 TEŞEKKÜR
  ALFA'da eğitimlerini sürdüren çocuklarımız, 2018-2019 eğitim-öğretim yılını da başarılı bir şekilde geride bıraktılar.
 • KARNE ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
  ALTINORDU Futbol Okulları'mızda eğitim gören 600 çocuğumuz, Karne Şenliği Turnuvası'nda mücadele edecek.
 • TEŞEKKÜRLER ÇOCUKLAR
  ALL Star Cup'ta mücadele eden U16 Takımımız, çeyrek finalde PSG ile oynadığı maçın normal süresini 0-0 tamamlarken turnuvada 7. oldu.
 • METE BOZKURT'TA ÜÇÜNCÜ OLDUK
  ALFA U10 takımımız, Beşiktaş'ın düzenlediği 3. Mete Bozkurt U10 Turnuvası'nda üçüncülük elde etti.
 • HOLLANDA'DA BÜYÜK DENEYİM KAZANDIK
  ALFA U15'lerimiz, çok sayıda ünlü Avrupa takımının yer aldığı Marveld Turnuvası'nda tecrübe kazandı.