“ÇOCUKLARIMIZ Geleceğimiz” sloganıyla yola çıkan Altınordu’muz, Türkiye’nin 129 ayrı noktasındaki futbol okulları sayesinde  bu toprakların çocuklarına spor yaptırırken, onların çok daha sağlıklı bir bünyeye kavuşması için de çok önemli bir hamle yaptı. En önemli futbol okulu merkezlerimizden biri olan Bornova’da eğitimlerini sürdüren çocuklarımız, Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde testlerden geçmeye başladı. 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Bornova’da çocuklarımız, kardiyoloji, ekokardiyografi, elektrokardiyografi, postür ve hemogram testlerine alınıyor. Tüm testler sonucunda “sağlıklı” raporu alan çocuklarımız okula devam ederken, ortaya çıkan rahatsızlıklar için de tedavi süreci başlatılıyor. 

"Ana ilkemiz öncelikle insandır' diyen Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü C.Sezai Öncü, "Altınordu olarak bir önemli proje için harekete geçtik. İlçe sağlık müdürlüğüyle ve bazı hastanelerle görüşmelerimiz oldu. Ardından  Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle biraraya geldik. Kendilerinin bizlere yaklaşımları son derece olumlu oldu. Sosyal sorumluluk projesi adına tüm çalışanlar harekete geçti" diye konuştu. 

Sistemi her yönüyle ciddi olarak uyguladıklarını belirten Öncü,"Futbol okulları öğrencilerimiz, elit ve yarışmacı takımlarımızdaki çocuklardan başlayarak, haftanın 4 günü, 5’er kişilik gruplar halinde teste alınıyor. Amacımız; futbol okullarımıza başlayan çocuklarımızın spora uygunluğun yolun hemen başında tespit edilmesi" diye konuştu.

Bir futbol okulu öğrencisinin hiç bilinmeyen rahatsızlığının yapılan bu testlerin sayesinde ortaya çıktığını belirten Öncü, "Umut Ekin Sezer isimli öğrencimiz sağlık muayenesine girdi. Muayenenin ardından kalp damarlarında daralma olduğu tespit edildi. Holter cihazıyla ölçümü yapılacak ve rahatsızlık kontrol altına alınacak. Daha geç yaşlarda farkedilmesi durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkacaktı. Bizler bu gibi durumları da önlemeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

"BORFİZ'E TEŞEKKÜR EDERİZ"

Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle yapılan anlaşmanın çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayan Öncü, "Doktor İlker Işıklar ile biraraya geldik ve bizlere çok yardımcı oldular. Tüm ekibiyle öğrencilerimizin sağlık taramasını yapmak için hazırlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BORNOVA ÇOK ÖNEMLİ PİLOT BÖLGE

Bornova'nın gerçmişten gelen çok önemli bir spor kültürüne sahip olduğunu da belirten Öncü,"Bornova'da Balkan göçünün ardından spora yatkın sporcu bir kaynağı var. Bizim öğrencilerimiz o kaynaktan gelen jenerasyonunun çocukları. Bu nedenle bu kaynağı doğru kullanmalıyız. Onlara yeterince imkanı vermek zorundayız. Altınordu olarak futbol okullarımızı ne kadar yayarsak o kadar çocuğumuz futbol oynar. Amacımız yetenekli çocuklarımızı bulup, Altınordu'muza kazandırmak" ifadelerini kullandı.

KARNE ŞENLİĞİ PROJESİ

Altınordu çatısı altında projelere devam etmek istediklerini belirten Öncü, "Geçtiğimiz haftalarda karne şenliği turnuvasında çocuklarımızı futbolla buluşturduk. İlkokullar düzeyinde 12 takımımız, Bornova Tesisleri'mizde birbirinden keyifli maçlar oynadı. Seneye bu turnuvayı 20 takımla yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülünce bizler de mutlu oluyoruz" diye konuştu.  • ÖNCE ANTRENMAN SONRA İZİN
  KORONAVİRÜS önlemlerine büyük özen gösteren ekibimiz, bugün sabah ve öğleden sonra iki idman yapıp sonra hafta sonu tatiline çıktı.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek çalışmalarına devam etti.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINA DEVAM ETTİ
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.
 • ALTINORDU'MUZ ÇİFTE ANTRENMAN YAPTI
  KORONAVİRÜS önlemlerine büyük özen gösteren ekibimiz, sabah ve öğleden sonra iki idmana çıktı.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA YENİDEN BAŞLADI
  ALTINORDU'muz iki günlük iznin ardından Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek haftanın ilk antrenmanını yaptı.
 • BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
  RAMAZAN Bayramı'nın, yine birlikte geçireceğimiz günlerin habercisi olması dileğiyle, başta sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileriz.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz, bugün yaptığı antrenmanla çalışmalarına devam etti.
 • TAKIM HALİNDE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
  ALTINORDU'muz, yaklaşık iki ay aradan sonra ilk kez takım idmanı yaptı.
 • ÖNCE TEST SONRA ANTRENMAN
  ALTINORDU'muzda bugün ikinci Covid-19 PCR testi yapıldı, daha sonra ise takımımız gruplar halinde aerobik koşu idmanında çıktı.
 • KORONA'YA DİKKAT, ÇALIŞMAYA DEVAM
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine büyük özen göstererek gruplar halinde kas kuvveti ve dayanıklılık idmanı yaptı.