“ÇOCUKLARIMIZ Geleceğimiz” sloganıyla yola çıkan Altınordu’muz, Türkiye’nin 129 ayrı noktasındaki futbol okulları sayesinde  bu toprakların çocuklarına spor yaptırırken, onların çok daha sağlıklı bir bünyeye kavuşması için de çok önemli bir hamle yaptı. En önemli futbol okulu merkezlerimizden biri olan Bornova’da eğitimlerini sürdüren çocuklarımız, Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde testlerden geçmeye başladı. 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Bornova’da çocuklarımız, kardiyoloji, ekokardiyografi, elektrokardiyografi, postür ve hemogram testlerine alınıyor. Tüm testler sonucunda “sağlıklı” raporu alan çocuklarımız okula devam ederken, ortaya çıkan rahatsızlıklar için de tedavi süreci başlatılıyor. 

"Ana ilkemiz öncelikle insandır' diyen Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü C.Sezai Öncü, "Altınordu olarak bir önemli proje için harekete geçtik. İlçe sağlık müdürlüğüyle ve bazı hastanelerle görüşmelerimiz oldu. Ardından  Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle biraraya geldik. Kendilerinin bizlere yaklaşımları son derece olumlu oldu. Sosyal sorumluluk projesi adına tüm çalışanlar harekete geçti" diye konuştu. 

Sistemi her yönüyle ciddi olarak uyguladıklarını belirten Öncü,"Futbol okulları öğrencilerimiz, elit ve yarışmacı takımlarımızdaki çocuklardan başlayarak, haftanın 4 günü, 5’er kişilik gruplar halinde teste alınıyor. Amacımız; futbol okullarımıza başlayan çocuklarımızın spora uygunluğun yolun hemen başında tespit edilmesi" diye konuştu.

Bir futbol okulu öğrencisinin hiç bilinmeyen rahatsızlığının yapılan bu testlerin sayesinde ortaya çıktığını belirten Öncü, "Umut Ekin Sezer isimli öğrencimiz sağlık muayenesine girdi. Muayenenin ardından kalp damarlarında daralma olduğu tespit edildi. Holter cihazıyla ölçümü yapılacak ve rahatsızlık kontrol altına alınacak. Daha geç yaşlarda farkedilmesi durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkacaktı. Bizler bu gibi durumları da önlemeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

"BORFİZ'E TEŞEKKÜR EDERİZ"

Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle yapılan anlaşmanın çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayan Öncü, "Doktor İlker Işıklar ile biraraya geldik ve bizlere çok yardımcı oldular. Tüm ekibiyle öğrencilerimizin sağlık taramasını yapmak için hazırlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BORNOVA ÇOK ÖNEMLİ PİLOT BÖLGE

Bornova'nın gerçmişten gelen çok önemli bir spor kültürüne sahip olduğunu da belirten Öncü,"Bornova'da Balkan göçünün ardından spora yatkın sporcu bir kaynağı var. Bizim öğrencilerimiz o kaynaktan gelen jenerasyonunun çocukları. Bu nedenle bu kaynağı doğru kullanmalıyız. Onlara yeterince imkanı vermek zorundayız. Altınordu olarak futbol okullarımızı ne kadar yayarsak o kadar çocuğumuz futbol oynar. Amacımız yetenekli çocuklarımızı bulup, Altınordu'muza kazandırmak" ifadelerini kullandı.

KARNE ŞENLİĞİ PROJESİ

Altınordu çatısı altında projelere devam etmek istediklerini belirten Öncü, "Geçtiğimiz haftalarda karne şenliği turnuvasında çocuklarımızı futbolla buluşturduk. İlkokullar düzeyinde 12 takımımız, Bornova Tesisleri'mizde birbirinden keyifli maçlar oynadı. Seneye bu turnuvayı 20 takımla yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülünce bizler de mutlu oluyoruz" diye konuştu.  • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.
 • U16 MİLLİLER 3-2 GALİP
  AY-Yıldızlı ekibimiz, Uluslararası Starway Turnuvası ilk maçında Özbekistan'ı 3-2 yendi. Futbolcularımızdan Burak İnce ilk 11'de şans bulurken, Berke Kılıç ise 65. dakikada oyuna dahil oldu.
 • U15'LERİMİZ LEFKE CUP'TA
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenecek turnuvada mücadele edecek.
 • KARAGÜMRÜKSPOR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın hazırlıklarını özel ve takım antrenmanlarıyla devam etti.
 • YASİN OZAN ALTINORDU'MUZDA
  TAKIMIMIZ, dış transferde üçüncü imzayı 28 yaşındaki forvete attırdı.
 • KARAGÜMRÜKSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın çalışmalarına start verdi.
 • ÇALIŞMAK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAK"
  ALFA U11, U12 ve U13 takımlarımızın sezon açılış töreninde konuşan Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, gençlerimize tavsiyelerde bulundu, "Başarı ancak çalışarak gelir" dedi.
 • BAŞKAN ARDA'DAN ZİYARET
  ALTINORDU'muz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve eşi Deniz Arda'yı konuk etti.
 • DOSTLUK MÜCADELESİ
  ALFA U14 ve U15 takımlarımız Altay U14 ve U15 takımları ile hazırlık müsabakasında karşılaştı.
 • KOMBİNE BİLETLER 300 TL
  ALTINORDU'muzun 2019-2020 sezonunda oynayacağı maçların bilet fiyatları belirlendi.