“ÇOCUKLARIMIZ Geleceğimiz” sloganıyla yola çıkan Altınordu’muz, Türkiye’nin 129 ayrı noktasındaki futbol okulları sayesinde  bu toprakların çocuklarına spor yaptırırken, onların çok daha sağlıklı bir bünyeye kavuşması için de çok önemli bir hamle yaptı. En önemli futbol okulu merkezlerimizden biri olan Bornova’da eğitimlerini sürdüren çocuklarımız, Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi ile yapılan protokol çerçevesinde testlerden geçmeye başladı. 200 öğrencimizin eğitim gördüğü Bornova’da çocuklarımız, kardiyoloji, ekokardiyografi, elektrokardiyografi, postür ve hemogram testlerine alınıyor. Tüm testler sonucunda “sağlıklı” raporu alan çocuklarımız okula devam ederken, ortaya çıkan rahatsızlıklar için de tedavi süreci başlatılıyor. 

"Ana ilkemiz öncelikle insandır' diyen Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü C.Sezai Öncü, "Altınordu olarak bir önemli proje için harekete geçtik. İlçe sağlık müdürlüğüyle ve bazı hastanelerle görüşmelerimiz oldu. Ardından  Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle biraraya geldik. Kendilerinin bizlere yaklaşımları son derece olumlu oldu. Sosyal sorumluluk projesi adına tüm çalışanlar harekete geçti" diye konuştu. 

Sistemi her yönüyle ciddi olarak uyguladıklarını belirten Öncü,"Futbol okulları öğrencilerimiz, elit ve yarışmacı takımlarımızdaki çocuklardan başlayarak, haftanın 4 günü, 5’er kişilik gruplar halinde teste alınıyor. Amacımız; futbol okullarımıza başlayan çocuklarımızın spora uygunluğun yolun hemen başında tespit edilmesi" diye konuştu.

Bir futbol okulu öğrencisinin hiç bilinmeyen rahatsızlığının yapılan bu testlerin sayesinde ortaya çıktığını belirten Öncü, "Umut Ekin Sezer isimli öğrencimiz sağlık muayenesine girdi. Muayenenin ardından kalp damarlarında daralma olduğu tespit edildi. Holter cihazıyla ölçümü yapılacak ve rahatsızlık kontrol altına alınacak. Daha geç yaşlarda farkedilmesi durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkacaktı. Bizler bu gibi durumları da önlemeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

"BORFİZ'E TEŞEKKÜR EDERİZ"

Borfiz Fizik Tedavi ve Kardiyoloji Tıp Merkezi'yle yapılan anlaşmanın çok isabetli bir karar olduğunu vurgulayan Öncü, "Doktor İlker Işıklar ile biraraya geldik ve bizlere çok yardımcı oldular. Tüm ekibiyle öğrencilerimizin sağlık taramasını yapmak için hazırlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

BORNOVA ÇOK ÖNEMLİ PİLOT BÖLGE

Bornova'nın gerçmişten gelen çok önemli bir spor kültürüne sahip olduğunu da belirten Öncü,"Bornova'da Balkan göçünün ardından spora yatkın sporcu bir kaynağı var. Bizim öğrencilerimiz o kaynaktan gelen jenerasyonunun çocukları. Bu nedenle bu kaynağı doğru kullanmalıyız. Onlara yeterince imkanı vermek zorundayız. Altınordu olarak futbol okullarımızı ne kadar yayarsak o kadar çocuğumuz futbol oynar. Amacımız yetenekli çocuklarımızı bulup, Altınordu'muza kazandırmak" ifadelerini kullandı.

KARNE ŞENLİĞİ PROJESİ

Altınordu çatısı altında projelere devam etmek istediklerini belirten Öncü, "Geçtiğimiz haftalarda karne şenliği turnuvasında çocuklarımızı futbolla buluşturduk. İlkokullar düzeyinde 12 takımımız, Bornova Tesisleri'mizde birbirinden keyifli maçlar oynadı. Seneye bu turnuvayı 20 takımla yapmak istiyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülünce bizler de mutlu oluyoruz" diye konuştu.  • U15'LER 4-3 YENİLDİ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Elit U15 Ligi üçüncü maçında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'a 4-3 mağlup oldu.
 • MİLLİ GURUR
  U17 Milli Takımlarımızın yer aldığı iki ayrı turnuvada, Altınordu Futbol Akademisi'nden 5 futbolcumuz forma şansı buldu.
 • U14'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:0-5
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U14 Takımımız, Elit U14 Ligi'nde sezonun üçüncü maçında Aytemiz Alanyaspor U14 takımını 5-0 yendi.
 • TEK GOLLE GALİP GELDİK: 1-0
  Elit U19 Ligi Elit A Grubu'nda mücadele eden Altınordu Futbol Akademisi U18/19 Takımımız, Aytemiz Alanyaspor'u 1-0 yendi.
 • U16'LARIMIZ 1-0 KAZANDI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U16 Takımımız, Elit U16 Ligi'nde sezonun üçüncü maçında Aytemiz Alanyaspor U16 takımını 1-0 yendi.
 • U11'LERİMİZDEN GÜZEL MAÇ
  ALFA U11 Takımımız Yeşil Marmaris’in U12 Takımı ile hazırlık maçında karşılaştı.
 • GÖZTEPE İLE DOSTLUK MAÇI
  ALTINORDU Futbol Akademsi (ALFA) U13 Takımımız Göztepe’nin U13 Takımı ile hazırlık müsabakasında karşılaştı.
 • ŞÜKRAN PLAKETİ ALTINORDU'MUZUN
  TÜRKİYE Milli Olimpiyat Komitesi, Türk sporuna ve çocuklara yaptığımız hizmetler nedeniyle kulübümüzü ödüllendirdi.
 • EROĞLU: ÇOK PAS HATASI YAPTIK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-1 kaybettiğimiz Osmanlıspor maçını değerlendirdi.
 • OSMANLISPOR: 2 - ALTINORDU'MUZ: 1
  DEPLASMANDAKİ maçta rakibimize 2-1'lik skorla mağlup olduk.