ALTINORDU Organizasyonu çatısı altında toplanan 88 takımın mücadelesi, Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'mizde coşkuyla sürüyor. 

Organizasyonun ikinci gününde birbirinden keyifli 132 maç oynanırken, fileler tam 319 kez havalandı. 2007-2008-2009 ve 2010 doğumluların yer aldığı turnuvada 1.300 çocuk, futbolun güzelliğini dolu dolu yaşarken, veliler de bu güzel anlara tribünden tanıklık etti.

Çocukların mutluluğunun önemli olduğunu belirten Başkanımız Seyit Mehmet Özkan,"Biz burada yenici olmak değil, çocukların mutlu olabileceği bir ortam yarattık. Çocuklarda buna bağlı olarak doğal yeteneklerini daha fazla ortaya koyuyor" diye konuştu.

"Felsefe Kardeşliği turnuvası adı altında Altınordu ile aynı görüşte olan kulüpleri bir araya getiriyoruz" diye sözlerine devam eden Özkan," Temelinde çocuk sevgisi yatan, oyun odaklı, süreç odaklı kulüplere kapılarımızı açıyoruz. Elimizden geldikçe tesislerimizde bu şenlik havasında geçen turnuvaları yapmak istiyoruz. Avrupa'da böyle bir çok turnuva var. Maalesef bizim ülkemizde hiç yapılmıyor. Yapılmasını desteklememizdeki amaç ülkemizin gençlerinin böyle turnuvalara ihtiyaç duyması. Altınordu olarak bu ihtiyaca öncü olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.


ÇEYREK FİNALE KALAN TAKIMLAR:
Bornova AVR 1, Kaplıkaya Kültürspor, Ankara Kartalspor, Yeni Girne SK, Karşıyaka, Murat Germen, Yeni Cami Akademi, Aydın Zeybek Gençlik, Kuzeyordu, Aksaray Belediye, Çorlu Altınoran 2, Genç Özgürspor, Çorlu Altınoran 1, Bandırma 17 Eylül, Urla Belediyespor, Ortaca Esnafspor, Çisemspor, Altınohoroz, Genç Özgürspor 1, Kuşadası Yıldızları, Kasırgaspor, Didimspor, Çorlu Fener 2, Aksaray Belediyespor, Kuzeyordu, Kastamonu Yıldızları, Aydın Zeybek Gençlik. • BARCELONA VE PSG İLE OYNUYORUZ
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta dünyaya futbolunun iki deviyle karşılaşacak.
 • BİLİM VE ÇOCUK ŞENLİĞİ'NE KATILDIK
  ALFA U11 ve U12 takımlarımız, Bornova Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bornova Büyükpark'ta düzenlenen etkinlikte çok güzel ve yararlı bilgiler edindi.
 • 49. MİLLİMİZ EFE KAAN
  U15 Milli Takımımız, İsviçre ile oynadığı ikinci hazırlık maçından 4-1 mağlup ayrıldı. Oyuncumuz Efe Kaan Yıldız, ilk 11'de forma giyerek kulübümüzün 49. Milli futbolcusu oldu.
 • U15'LERİMİZ FİNALDE
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki son maçında Trabzonspor ile 2-2 berabere kalarak grubunu lider tamamladı. Gençlerimiz Cuma günü Beşiktaş ile kupa mücadelesi verecek.
 • U11'LERİMİZ 6-1 GALİP
  ALFA U11 Takımımız, İzmir ASKF U11 Ligi'nde Bucaspor'u farklı yendi.
 • MÜTHİŞ KEYİFLİ BİR GÜN
  ALFA U13 takımı oyuncularımız, önce 3D film izledi sonra çarpışan arabalara binip eğlenceli saatler geçirdi.
 • AMPUTE KAHRAMANLAR İLE BULUŞTUK
  AVRUPA şampiyonu ve Dünya ikincisi Ampute Milli Takımımız ile U17 ve U19 Elit Ligi’ni zirvede geçen gençlerimiz, Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki söyleşide buluştu.
 • SASALI'DA FUTBOL COŞKUSU
  SASALI İlköğretim Okulu ile birlikte düzenlediğimiz 19 Mayıs Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlar oynanırken çocuklar çok güzel üç gün geçirdi.
 • EROĞLU: ALTINORDU BİR PROJE KULÜBÜ
  TEKNİK Direktörümüz, Türk futbolundaki temel sorunun sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayıp, kulübümüzün çok kısa bir sürede kendi çarklarını çeviren örnek bir yapıda olacağını söyledi.
 • U15'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:5-0
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki ikinci maçında MKE Ankaragücü U15'i 5-0 yendi.