MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın “Çoçukluğa Yeniden Bakış” Çalıştayı  İstanbul Beykoz Sabancı Öğretmenevi’nde yapıldı.  Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın özel olarak davet edildiği çalıştaya Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu ve Prof.Dr. Haluk Yavuzer gibi konularında uzman kişiler, eğitimciler, avukatlar, psikologlar, sosyologlar, adli tıp uzmanları, iletişimciler ve antropologlar da katıldı.

İlk kez bir spor kulübünün yer aldığı çalıştayda İcra Kurulu Üyemiz Ali Ergöçmez,  Psikososyal Danışmanlık Bölüm Direktörümüz Hande Özel veAltınordu Futbol Akademisi 1. Dönem  Psikolojik Danışmanımız Yağmur Simge Gül de hazır bulundu. 

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ziya Selçuk,  ülkemizde çocuk ve çocukluk kavramını yeniden belirlemeleri gerektiğini belirterek, “Öncelikle konularında uzman ve bizlere yön verecek kişilerin bir araya gelmesi çok önemli. Katılımcılara tek tek teşekkür ediyorum.  Şu anda ‘çocuk nedir?’ denildiğinde insanların bütün hayatlarını adayabildikleri ya da ilgi zehirlenmesine doğru gidebilen saygı ve sevgi sınırlarının aşılmasının söz konusu olabildiği durumlardan söz ediyoruz. Bütün bunları ister çocuğun beslenmesiyle, ister sağlığı ile ilgili olsun, ister diğer çocukla ilgili hususlar olsun, hepsinde yarıştırıp, bir çözümleyip, yeniden bir entegrasyona tabi tutup, bir tertip ve terkin içerisinde ele alma ihtiyacımız var” dedi.

BAKAN SELÇUK: BU UZUN SOLUKLU BİR KOŞU
Bakan Selçuk, “23 Nisan da bunun güzel bir fırsatı. Biliyorum çok uzun soluklu bir koşu bu. Hemen bir günlük bir çalışmayla yapılabilecek bir iş değil. Ama bir yerden bir nokta koyup, oradan resmi tamamlamak için bir çalışmaya ihtiyacımız var. Bu çalışmanın ortaya çıkarabileceği doğrular sonucunda genişlemesi ve başka insanlarımızın da bu meseleye destek vermesiyle yoğunlaşması söz konusu olabilir. Neticede buradan makaleler, tezler çıkabilir, kitaplar çıkabilir. Sonuçta bizim toplumumuzda da annelerin, babaların, tüm toplumun çocuk algısı, çocuğun anlamı ve çocukla ilişkimiz üzerinden yeni bir referans çerçevesi kurabiliriz belki. Bunu yapmak için birçok çaba var, bir çok kurum bunun için çalışıyor. Fakat genelde disiplin odaklı ya da kişilerin kendi öz geçmişiyle sınırlı yapılıyor. Eğer biz bunu Türkiye’nin birikimini bir araya getirip de bir ortak düşünce alanı oluşturabilirsek sanki daha başarılı olabilirmişiz gibi geliyor bana” şeklinde konuştu.
 
ÖZKAN: FİKİRLERİMİZİ AKTARMA FIRSATI BULDUK
Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, yaklaşık 5 saat süren çalıştayda uzmanların deneyim ve fikirlerinden çok önemli notlar çıkardıklarını belirterek, “Bize yapılan özel daveti ciddiye aldık ve çalıştaya katkı koymak adına Psikososyal Danışmanlık Bölümümüzden iki ismi daha kadromuza katarak toplantıya geldik.  Yıllardır çocuklara spor yaptırma konusundaki yaşadığımız birçok deneyimi, fikirlerimizi aktarma fırsatı bulduk.  Çok önemli isimlerle tanıştık, kendimizi, kulübümüzü anlattık, son derece yararlı bir çalışma oldu. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a Altınordu Futbol Kulübü’nü de bu önemli akademik çalıştaya dahil ettiği için teşekkür ediyoruz. Gerçekten gururlandık.  Biz elimizdeki bilgi birikimini her zaman aktarmaya, gelecek nesillere ışık tutmaya hazırız” ifadesini kullandı. 
 • YOLUN AÇIK OLSUN YUSUF ACER
  DOKUZ yıldır birlikte olduğumuz evladımız, Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'a transfer oldu.
 • HATAYSPOR'A HAZIRIZ
  TFF 1.Ligi'nin ilk maçında Hatayspor ile Bolu'da karşılaşacak olan Altınordu'muz, İzmir'deki son çalışmasını yaptı.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  TFF 1.Ligi'nin ilk maçında deplasmanda Hatayspor ile Bolu'da karşılaşacak olan Altınordu'muz, bu maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 • HATAYSPOR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
  BOLU'da Hatayspor ile karşılaşacak olan Altınordu'muz, bu maçın hazırlıklarına devam etti.
 • HATAYSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  TFF 1.Ligi'nin ilk maçında deplasmanda Hatayspor ile Bolu'da karşılaşacak olan Altınordu'muz, bu maçın çalışmalarına start verdi.
 • YAZ TURNUVASI COŞKUSU
  SAİT Altınordu Tesisleri'nde iki gün süren Yaz Turnuvası'nda, 900 çocuğumuz futbolun keyfini yaşadı.
 • ALTINORDU'MUZ: 0 MENEMENSPOR: 3
  47. Folkart TSYD Ege Kupası finalinde bir topumuz direkten dönerken rakibimize yenilerek ikinci olduk.
 • ÖZKAN'DAN AXA SİGORTA'YA ZİYARET
  BAŞKANIMIZ, "Değerler ortağımız" Axa Sigorta'nın CEO'su Yavuz Ölken ile bir araya gelerek destekleri için teşekkür etti.
 • ALTINORDU'MUZDA TEKNİK ZİRVE
  A Takım teknik ekibimiz, "Altın madeni" gözüyle baktığımız ALFA'nın teknik kadrosuyla oyun sistemimizle ilgili geniş çaplı bir toplantı yaptı.
 • BU TOPRAKLARIN ÇOCUKLARI İÇİN...
  PETROL Ofisi ile 2017 yılında çıktığımız "Yol arkadaşlığı" hikayesi, İstanbul'da TSYD’nin ev sahipliğinde düzenlenen özel bir buluşma ile anlatıldı.