MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın “Çoçukluğa Yeniden Bakış” Çalıştayı  İstanbul Beykoz Sabancı Öğretmenevi’nde yapıldı.  Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın özel olarak davet edildiği çalıştaya Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu ve Prof.Dr. Haluk Yavuzer gibi konularında uzman kişiler, eğitimciler, avukatlar, psikologlar, sosyologlar, adli tıp uzmanları, iletişimciler ve antropologlar da katıldı.

İlk kez bir spor kulübünün yer aldığı çalıştayda İcra Kurulu Üyemiz Ali Ergöçmez,  Psikososyal Danışmanlık Bölüm Direktörümüz Hande Özel veAltınordu Futbol Akademisi 1. Dönem  Psikolojik Danışmanımız Yağmur Simge Gül de hazır bulundu. 

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ziya Selçuk,  ülkemizde çocuk ve çocukluk kavramını yeniden belirlemeleri gerektiğini belirterek, “Öncelikle konularında uzman ve bizlere yön verecek kişilerin bir araya gelmesi çok önemli. Katılımcılara tek tek teşekkür ediyorum.  Şu anda ‘çocuk nedir?’ denildiğinde insanların bütün hayatlarını adayabildikleri ya da ilgi zehirlenmesine doğru gidebilen saygı ve sevgi sınırlarının aşılmasının söz konusu olabildiği durumlardan söz ediyoruz. Bütün bunları ister çocuğun beslenmesiyle, ister sağlığı ile ilgili olsun, ister diğer çocukla ilgili hususlar olsun, hepsinde yarıştırıp, bir çözümleyip, yeniden bir entegrasyona tabi tutup, bir tertip ve terkin içerisinde ele alma ihtiyacımız var” dedi.

BAKAN SELÇUK: BU UZUN SOLUKLU BİR KOŞU
Bakan Selçuk, “23 Nisan da bunun güzel bir fırsatı. Biliyorum çok uzun soluklu bir koşu bu. Hemen bir günlük bir çalışmayla yapılabilecek bir iş değil. Ama bir yerden bir nokta koyup, oradan resmi tamamlamak için bir çalışmaya ihtiyacımız var. Bu çalışmanın ortaya çıkarabileceği doğrular sonucunda genişlemesi ve başka insanlarımızın da bu meseleye destek vermesiyle yoğunlaşması söz konusu olabilir. Neticede buradan makaleler, tezler çıkabilir, kitaplar çıkabilir. Sonuçta bizim toplumumuzda da annelerin, babaların, tüm toplumun çocuk algısı, çocuğun anlamı ve çocukla ilişkimiz üzerinden yeni bir referans çerçevesi kurabiliriz belki. Bunu yapmak için birçok çaba var, bir çok kurum bunun için çalışıyor. Fakat genelde disiplin odaklı ya da kişilerin kendi öz geçmişiyle sınırlı yapılıyor. Eğer biz bunu Türkiye’nin birikimini bir araya getirip de bir ortak düşünce alanı oluşturabilirsek sanki daha başarılı olabilirmişiz gibi geliyor bana” şeklinde konuştu.
 
ÖZKAN: FİKİRLERİMİZİ AKTARMA FIRSATI BULDUK
Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, yaklaşık 5 saat süren çalıştayda uzmanların deneyim ve fikirlerinden çok önemli notlar çıkardıklarını belirterek, “Bize yapılan özel daveti ciddiye aldık ve çalıştaya katkı koymak adına Psikososyal Danışmanlık Bölümümüzden iki ismi daha kadromuza katarak toplantıya geldik.  Yıllardır çocuklara spor yaptırma konusundaki yaşadığımız birçok deneyimi, fikirlerimizi aktarma fırsatı bulduk.  Çok önemli isimlerle tanıştık, kendimizi, kulübümüzü anlattık, son derece yararlı bir çalışma oldu. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a Altınordu Futbol Kulübü’nü de bu önemli akademik çalıştaya dahil ettiği için teşekkür ediyoruz. Gerçekten gururlandık.  Biz elimizdeki bilgi birikimini her zaman aktarmaya, gelecek nesillere ışık tutmaya hazırız” ifadesini kullandı. 
 • BARCELONA VE PSG İLE OYNUYORUZ
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta dünyaya futbolunun iki deviyle karşılaşacak.
 • BİLİM VE ÇOCUK ŞENLİĞİ'NE KATILDIK
  ALFA U11 ve U12 takımlarımız, Bornova Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bornova Büyükpark'ta düzenlenen etkinlikte çok güzel ve yararlı bilgiler edindi.
 • 49. MİLLİMİZ EFE KAAN
  U15 Milli Takımımız, İsviçre ile oynadığı ikinci hazırlık maçından 4-1 mağlup ayrıldı. Oyuncumuz Efe Kaan Yıldız, ilk 11'de forma giyerek kulübümüzün 49. Milli futbolcusu oldu.
 • U15'LERİMİZ FİNALDE
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki son maçında Trabzonspor ile 2-2 berabere kalarak grubunu lider tamamladı. Gençlerimiz Cuma günü Beşiktaş ile kupa mücadelesi verecek.
 • U11'LERİMİZ 6-1 GALİP
  ALFA U11 Takımımız, İzmir ASKF U11 Ligi'nde Bucaspor'u farklı yendi.
 • MÜTHİŞ KEYİFLİ BİR GÜN
  ALFA U13 takımı oyuncularımız, önce 3D film izledi sonra çarpışan arabalara binip eğlenceli saatler geçirdi.
 • AMPUTE KAHRAMANLAR İLE BULUŞTUK
  AVRUPA şampiyonu ve Dünya ikincisi Ampute Milli Takımımız ile U17 ve U19 Elit Ligi’ni zirvede geçen gençlerimiz, Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki söyleşide buluştu.
 • SASALI'DA FUTBOL COŞKUSU
  SASALI İlköğretim Okulu ile birlikte düzenlediğimiz 19 Mayıs Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlar oynanırken çocuklar çok güzel üç gün geçirdi.
 • EROĞLU: ALTINORDU BİR PROJE KULÜBÜ
  TEKNİK Direktörümüz, Türk futbolundaki temel sorunun sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayıp, kulübümüzün çok kısa bir sürede kendi çarklarını çeviren örnek bir yapıda olacağını söyledi.
 • U15'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:5-0
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki ikinci maçında MKE Ankaragücü U15'i 5-0 yendi.