ALTINORDU Futbol Akademisi’nde (ALFA) yıl boyu futbolun yanı sıra İngilizce, sporcu beslenmesi, sporcu sağlığı, sosyal medya, iletişim ve futbol tarihi dersleri alan öğrencilerimiz, gördükleri bu derslerin tamamından Milli Eğitim Bakanlığı standartlarında bir sınava alındı. Altı ayrı dersten 130 dakika süren bu ilk sınavımız, kanıta ve kayıta dayalı sistemimizin bir parçası olarak yapıldı. Sınavlarımız sürekli hale gelecek ve tüm gençlerimizin bu yöndeki gelişim düzeylerini de kayıt altına almış olacağız. Optik form kullanılarak yapılan sınava U15, U16, U17 ve U18/19 takımlarımızdan 72 sporcumuz katıldı. Gençlerimiz bu ilk sınavda gerçekten çok başarılı notlar alırlarken, 130 soruda Metehan Yılmaz 118 net, Barışcan Işık Altunbaş 116 net, Ravil Tagir, Berkehan Biçer ve Atahan Arslan ise 112’şer net ile sınavı ilk üç içerisinde bitiren gençlerimiz oldular. ALFA'daki diğer yaş gruplarındaki öğrencilerimiz de kısa süre içerisinde sınava alınacaklar.
 • BARCELONA VE PSG İLE OYNUYORUZ
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta dünyaya futbolunun iki deviyle karşılaşacak.
 • BİLİM VE ÇOCUK ŞENLİĞİ'NE KATILDIK
  ALFA U11 ve U12 takımlarımız, Bornova Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bornova Büyükpark'ta düzenlenen etkinlikte çok güzel ve yararlı bilgiler edindi.
 • 49. MİLLİMİZ EFE KAAN
  U15 Milli Takımımız, İsviçre ile oynadığı ikinci hazırlık maçından 4-1 mağlup ayrıldı. Oyuncumuz Efe Kaan Yıldız, ilk 11'de forma giyerek kulübümüzün 49. Milli futbolcusu oldu.
 • U15'LERİMİZ FİNALDE
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki son maçında Trabzonspor ile 2-2 berabere kalarak grubunu lider tamamladı. Gençlerimiz Cuma günü Beşiktaş ile kupa mücadelesi verecek.
 • U11'LERİMİZ 6-1 GALİP
  ALFA U11 Takımımız, İzmir ASKF U11 Ligi'nde Bucaspor'u farklı yendi.
 • MÜTHİŞ KEYİFLİ BİR GÜN
  ALFA U13 takımı oyuncularımız, önce 3D film izledi sonra çarpışan arabalara binip eğlenceli saatler geçirdi.
 • AMPUTE KAHRAMANLAR İLE BULUŞTUK
  AVRUPA şampiyonu ve Dünya ikincisi Ampute Milli Takımımız ile U17 ve U19 Elit Ligi’ni zirvede geçen gençlerimiz, Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki söyleşide buluştu.
 • SASALI'DA FUTBOL COŞKUSU
  SASALI İlköğretim Okulu ile birlikte düzenlediğimiz 19 Mayıs Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlar oynanırken çocuklar çok güzel üç gün geçirdi.
 • EROĞLU: ALTINORDU BİR PROJE KULÜBÜ
  TEKNİK Direktörümüz, Türk futbolundaki temel sorunun sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayıp, kulübümüzün çok kısa bir sürede kendi çarklarını çeviren örnek bir yapıda olacağını söyledi.
 • U15'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:5-0
  ALFA U15 Takımımız, U15 Türkiye Şampiyonası'ndaki ikinci maçında MKE Ankaragücü U15'i 5-0 yendi.