ALTINORDU: 1 - ÜMRANİYESPOR: 2

STAT: Bornova Belediye Stadı
HAKEMLER: Kadir Sağlam, Mehmet Şahan Yılmaz, Bilal Gölen
ALTINORDU (1-4-3-3): Erce Kardeşler (1) - Kerim Alıcı (2), Recep Yemişci (4), Hasan Hatipoğlu (5), Yusuf Acer (3) -  Berkay Samancı (6), Muhammed Mert (8)(Dk.67 Okan Derici), Alican Özfesli (8) (Dk.77 Enes Sığırcı) - Enes Kubat (7) (Dk.67 Murat Uçar), Anıl Koç (11), Sefa Yılmaz (9)
ÜMRANİYESPOR: Burak Öğür - Alaaddin Okumuş, Tarık Tekdal, Aaron Ondele, Yasir Subaşı, Serkan Göksu (Dk.86 Muhammed Gönülaçar), Timur Temeltaş, Andreas Vasilogiannis (Dk.85 Leandro), Recep Aydın, Emircan Altıntaş, Atabey Çiçek ((Dk.90 artı 4 Bahadır Taşdelen)
GOLLER: Dk.56 Anıl Koç (Altınordu), Dk.66 Andreas Vasilogiannis, 84 (kk) Kerim Alıcı (Ümraniyespor)
SARI KARTLAR: Hasan Hatipoğlu, Murat Uçar (Altınordu), Emircan Altıntaş, Leandro, Muhammed Gönülaçar (Ümraniyespor)
KIRMIZI KART: Dk.74 Hasan Hatipoğlu (Altınordu)

Osmanlıspor ve Birevim Elazığspor yenilgileriyle 45 puanda kalıp play-off yarışındaki avantajını kaybeden Altınordu'muz, bir basamak üzerindeki Ümraniyespor ile İzmir’de oynadığı maçtan 2-1 yenik ayrıldı. 

Sinan Osmanoğlu, Kemal Rüzgar, Ali Mert Aydın, Serdar Deliktaş ve Kadir Yurttadur tedavi süreçleri devam ettiği için forma giyemediler. Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, Ali Yaşar’ı da 18 kişilik kadroya almadı. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, Fenerbahçe ve milli takımın unutulmaz futbolcusu Can Bartu için maçtan önce bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Daha önce Altınordu’muzda görev yapan Serkan Göksu ile Timur Temeltaş, Ümraniyespor formasıyla bu kez kırmızı-lacivertli ekibe rakip olarak sahaya çıktılar.  Altınordu Futbol Okulları’ndan yaklaşık 450 kadar öğrencimiz,  ağabeylerine tribünden destek verdi.  Takımımız sahaya üzerinde “El ele vereceğiz otizmi yeneceğiz” yazılı pankartla çıktı. Altınordu Bandosu her zamanki gibi tribünlerdeki yerini aldı. 

Karşılaşmayı UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg, UEFA Gözlemcisi Oğuz Savran ve TFF Hakem İşleri Müdürü Barış Şimşek takip etti.

3. dakikada hızlı gelişen konuk takım atağında Atabey Çiçek sağdan ceza sahasına girip penaltı noktasına yerden gönderdi, Kerim Alıcı araya girip topu kornere atmayı başardı.

9. dakikada Atabey Çiçek ceza sahası sol çaprazından çok sert vurdu, top direğin hemen üzerinden auta çıktı.

17. dakikada Anıl Koç soldan sıfıra kadar inip kale ağzına kesti, Sefa Yılmaz hamle yaptı ancak top ayağının altından kayıp geçti.

18. dakikada Emircan Altıntaş yayın hemen üzerinden yerden sert vurdu, top direği sıyırıp yan ağlarda kaldı.

22. dakikada Muhammed Mert’in ara pasında soldan topla buluşan Yusuf Acer içeriye çok güzel kesti, Sefa Yılmaz yakın mesafeden ayak koydu, kaleci çizgi üzerinde gole izin vermedi.

25. dakikada Atabey Çiçek arka direkte topun gelişine çok sert vurdu, Hasan Hatipoğlu-Alican Özfesli ikilisi son anda araya girip kendilerini siper ederek mutlak golü önlediler.

26. dakikada Alican Özfesli soldan savunmanın arkasına falsolu gönderdi, Sefa Yılmaz hamle yapıp kaleciden önce topa vurdu ancak meşin yuvarlak kaleci Burak Öğür’den döndü.

30. dakikada savunmanın arkasına gönderilen topla buluşan Anıl Koç karşı karşıya pozisyonda vurdu, kaleci bir kez daha gole izin vermedi.

36. dakikada Enes Kubat soldan ceza sahası çizgisi paralel gönderdi, Anıl Koç yayın hemen sağında kontrol edip yerden vurdu, uzak direği sıyıran top auta gitti.

37. dakikada Sefa Yılmaz soldan getirdiği topu penaltı noktası üzerine gönderdi, Anıl Koç gelmişine vurdu, top direğin yanından yine auta çıktı.

39. dakikada Kerim Alıcı sağdan ceza sahasına ortaladı, Alican Özfesli’den önce araya giren Tarık Tekdal, topu son anda kafayla kornere attı.

DEVRE GOLSÜZ SONA ERDİ.

48. dakikada ceza sahası sağında oluşan karambolden topu çıkaran Sefa Yılmaz kale sahasına kesti, kaleci Burak Öğür uçarak topu Anıl Koç’un kafasının üzerinden aldı.

50. dakikada topa hamle yapan Sefa Yılmaz, ceza sahasında Tarık Tekdal’ın müdahalesiyle yerde kaldı hakem “devam” dedi.

56. dakikada Hasan Hatipoğlu yaklaşık 30 metreden çok sert vurdu, kalecinin güçlükle çıkardığı topu Anıl Koç tamamladı: 1-0.

66. dakikada Recep Aydın’ın pasında ceza sahası solunda topla buluşan Emircan Altıntaş kale sahasına gönderdi, Andreas Vasilogiannis tamamladı: 1-1.

70. dakikada Emircan Altıntaş soldan penaltı noktasına ortaladı, Atabey Çiçek çok uygun durumda kafayı vurdu, top direği sıyırıp auta gitti.

71. dakikada Sefa Yılmaz’ın topuk pasıyla soldan sıfıra inen Yusuf Acer arka direğe doğru gönderdi, top direği sıyırıp auta çıktı.

72. dakikada Vasilogiannis ceza sahası dışından müthiş vurdu, kaleci Erce Kardeşler uzanıp topu son anda kornere çeldi.

74. dakikada hızlı gelişen konuk takım atağında savunmanın arkasında topla buluşan Vasilogiannis’e arkadan müdahalede bulunan Hasan Hatipoğlu, ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. 

79. dakikada savunma arkasında topla buluşan Atabey Çiçek düzgün vurdu, kaleci Erce Kardeşler yüzde yüzlük pozisyonda golü ayaklarıyla önledi.

83. dakikada Okan Derici’nin sağdan kornerinden gelen topa Sefa Yılmaz yükselip kafayı vurdu, üstten az farkla aut. 

84. dakikada sağdan kale sahasına gönderilen topa karambolde Emircan Altıntaş ile Kerim Alıcı birlikte vurdu ve top filelere gitti: 1-2.

90 artı 1. dakikada Recep Aydın vurdu üst direkten döndü, Atabey Çiçek tamamladı, kaleci Erce Kardeşler köşeden çıkardı.

MAÇ  1-2 SONA ERDİ.



  • SPORA HİZMET ÖDÜLÜ ALTINORDU'MUZUN
    OKAN Üniversitesi'nin düzenlediği 2018 Spor Ödülleri'nde kulübümüz, Spora Hizmet Ödülü"ne layık bulundu.
  • ÜÇ PUANLA DÖNÜYORUZ: 5-0
    ALFA U13 Takımımız, İzmir ASKF U13 Ligi'nde deplasmanda karşılaştığı Tire 1922 Spor'u farklı mağlup etti.
  • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
    ALTINORDU’muz, evinde oynayacağı Altay maçına yönelik çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
  • U15'LERİMİZ BEŞİNCİ OLDU
    3. Uluslararası Gençlik Turnuvası'nda ALFA U15 Takımımız, Çaykur Rizespor'u 8-1 yenerek organizasyonu beşinci tamamladı.
  • TAHA TEPE'YE MİLLİ DAVET
    U18 Milli Takımımızın Ukrayna'da oynayacağı hazırlık müsabakalarının aday kadrosuna ALFA U19 (2000-2001 Karması) Takımımızda forma giyen Muhammet Taha Tepe çağrıldı.
  • ÇOCUKLUĞA YENİDEN BAKIŞ ÇALIŞTAYI
    BAŞKANIMIZ Özkan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği çalıştaya özel davetle katıldı ve ilk kez bir spor kulübü böylesine önemli bir toplantıda yer aldı.
  • ÜÇ PUAN DÖRT GOLLE GELDİ: 4-0
    ALFA U19 (2000-2001 Karması) takımımız, U19 Elit B Ligi 21. hafta erteleme maçında Denizlispor U19'u farklı skorla yendi.
  • U17'LERİMİZ 5-0 YENDİ
    ALFA U17 Takımımız Elit U17 Ligi 21. hafta erteleme maçında Denizlispor U17'yi farklı skorla mağlup etti.
  • İZMİR DERBİSİNE HAZIRLANIYORUZ
    ALTINORDU'muz, Cumartesi günü Altay ile oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
  • ALTINORDU'MUZDAN BENFICA ÇIKARMASI
    AVRUPA’nın en ünlü yetiştirici kulüplerinden biri olan Portekiz temsilcisiyle karşılıklı iş birliklerini masaya yatıran heyetimiz, öz kaynak sisteminin de sunumunu yaptı.