EVLADIMIZ Çağlar Söyüncü’nün forma giydiği, İngiltere Premier Lig kulüplerinden Leicester City’nin Akademi Direktörü Ian Cawley, 6. Uluslararası U12 İzmir Cup öncesinde İzmir’e gelerek incelemelerde bulundu. Dış İlişkiler Yönetmenimiz Aydın Güvenir, ALFA Genel Kaptanımız Halit Eroğlu  ve Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) İdari İşler Şefi Alkım Karantay'ın konuk ettiği Cawley, Metin Oktay Yerleşkesi’ni karış karış gezdi, organizasyon yapımız, öz kaynak sistemimiz ve kullandığımız teknolojiler hakkında Eroğlu ve ALFA Teknik Direaktörümüz Tolga Şanbay'dan detaylı bilgiler aldı. Cawley, Çağlar Söyüncü için "Tam bir savaşçı" nitelendirmesinde bulunurken, ALFA antrenörlerimiz de Cawley aracılığıyla eski futbolcumuz Çağlar Söyüncü'ye el sallayarak selam gönderdi.

"Altınordu'nun Avrupa'nın en büyük akademilerinin arasında yer aldığını söyleyebilirim" diye sözlerine başlayan Leicester City FC Akademi Direktörü Ian Cawley,"İngiltere altyapı sistemiyle kıyaslamak gerekirse buradaki gelişim sürecinin çok hızlı olduğunu ve bunun önümüzdeki süreçte daha da artacağını söyleyebilirim. Altınordu, hızlı üreten bir sistem kurgulamış ve oldukça da başarılı” dedi.

U12 İzmir Cup'a katılacakları için çok heyecanlı olduklarını belirten Cawley, "Turnuvada çok önemli takımlar yer alıyor. Güçlü rakipler, zorluk seviyesi yüksek maçların oynanmasını sağlayacak.  Bu seviyedeki turnuvaları, oyuncularımızın gelişimi açısından çok önemsiyoruz" diye konuştu.

Altınordu’muzdan önce Freiburg’a oradan da Leicester City’e transfer olan evladımız Çağlar Söyüncü’yü “Tam bir savaşçı” olarak nitelendiren Cawley, "Çağlar bizim için çok önemli ve etkileyici bir futbolcu. A takımda aynı mevkide kariyerli futbolcularla forma mücadelesi veriyor ve önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig’e yeni yeni ısınıyor. yaşıyor. Fakat ilerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak” yorumu yaptı.
 • OSMANLISPOR HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU’muz, evinde Osmanlıspor ile oynayacağı maça yönelik çalışmalarına devam etti.
 • ÖZGÜLGÜN'DEN İMZA GÜNÜ
  3. Çakabey Kitap Günleri kapsamında İzmir'de bulunan ve ailemizin bir parçası olan tiyatro sanatçısı Özgür Özgülgün, ALFA U17 ve AFO U10 Takımıza kitap imzaladı.
 • U16'LARIMIZ LİDER TAMAMLADI
  ALFA U16 Takımımız, Sergey Vakhrushev Turnuvası üçüncü maçında Kazakistan temsilcisi FC Kairat'ı 4-0 mağlup etti.
 • SON SİSTEM İNGİLİZCE DERSİ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) öğrencileri, kurulan yabancı dil laboratuvarı sayesinde daha iyi odaklanıp daha hızlı öğreniyor...
 • OSMANLISPOR STARTI VERİLDİ
  ALTINORDU’muz, evinde Osmanlıspor ile oynayacağı maça yönelik hazırlıklarını üç günlük iznin ardından başladı.
 • GAZİ HASTANESİ'Nİ ZİYARET ETTİK
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan ve İcra Kurulu Başkanımız (CEO) Barış Orhunbilge, Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Selim Amato'yla biraraya geldi.
 • U16'LARIMIZ TEK GOLLE KAZANDI:0-1
  ALFA U16 Takımımız, Sergey Vakhrushev Turnuvası ikinci maçında Rubin Kazan'ı Abdullah Soğucak'ın golüyle yendi.
 • SAYGIYLA ANIYORUZ...
  18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104.yıldönümünde aziz şehitlerimizi yaptığımız törenlerle yad ettik.
 • OLİMPİK LYON İLE İŞ BİRLİĞİ ADIMLARI
  DÜNYACA ünlü Fransız kulübünün yetkilileri İzmir'e geldi, organizasyon yapımızı inceledi ve ileriye dönek iş birliğinin ilk adımları atıldı.
 • U16’LAR GOLSÜZ BERABERE: 0-0
  EKİBİMİZ, Sergey Vakhrushev U16 Turnuvası ilk maçında Rus temsilcisi Dinamo Moskova ile golsüz berabere kaldı.