EVLADIMIZ Çağlar Söyüncü’nün forma giydiği, İngiltere Premier Lig kulüplerinden Leicester City’nin Akademi Direktörü Ian Cawley, 6. Uluslararası U12 İzmir Cup öncesinde İzmir’e gelerek incelemelerde bulundu. Dış İlişkiler Yönetmenimiz Aydın Güvenir, ALFA Genel Kaptanımız Halit Eroğlu  ve Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) İdari İşler Şefi Alkım Karantay'ın konuk ettiği Cawley, Metin Oktay Yerleşkesi’ni karış karış gezdi, organizasyon yapımız, öz kaynak sistemimiz ve kullandığımız teknolojiler hakkında Eroğlu ve ALFA Teknik Direaktörümüz Tolga Şanbay'dan detaylı bilgiler aldı. Cawley, Çağlar Söyüncü için "Tam bir savaşçı" nitelendirmesinde bulunurken, ALFA antrenörlerimiz de Cawley aracılığıyla eski futbolcumuz Çağlar Söyüncü'ye el sallayarak selam gönderdi.

"Altınordu'nun Avrupa'nın en büyük akademilerinin arasında yer aldığını söyleyebilirim" diye sözlerine başlayan Leicester City FC Akademi Direktörü Ian Cawley,"İngiltere altyapı sistemiyle kıyaslamak gerekirse buradaki gelişim sürecinin çok hızlı olduğunu ve bunun önümüzdeki süreçte daha da artacağını söyleyebilirim. Altınordu, hızlı üreten bir sistem kurgulamış ve oldukça da başarılı” dedi.

U12 İzmir Cup'a katılacakları için çok heyecanlı olduklarını belirten Cawley, "Turnuvada çok önemli takımlar yer alıyor. Güçlü rakipler, zorluk seviyesi yüksek maçların oynanmasını sağlayacak.  Bu seviyedeki turnuvaları, oyuncularımızın gelişimi açısından çok önemsiyoruz" diye konuştu.

Altınordu’muzdan önce Freiburg’a oradan da Leicester City’e transfer olan evladımız Çağlar Söyüncü’yü “Tam bir savaşçı” olarak nitelendiren Cawley, "Çağlar bizim için çok önemli ve etkileyici bir futbolcu. A takımda aynı mevkide kariyerli futbolcularla forma mücadelesi veriyor ve önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig’e yeni yeni ısınıyor. yaşıyor. Fakat ilerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak” yorumu yaptı.
 • FUTBOL TARİHİNE GEÇECEK MAÇ
  TÜRKİYE şampiyonu U15 Takımımız, Dünya Kupası hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Avustralya Kadın Milli Takımı ile futbol tarihine geçen bir özel maç yaparken, gençlerin enerjisi, kadınların deneyimine üstün geldi.
 • BARCELONA'YA KAYBETTİK: 2-0
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta Avrupa'nın dev ekiplerinden Barcelona'ya 2-0'lık skorla yenildi.
 • U13 TAKIMIMIZ KAZANDI: 4-1
  ALFA U13 Takımımız, İzmir ASKF U13 Ligi'nde Karşıyaka'yı Aybars Gök (2), İbrahim Ataş ve Kerim Höle'nin golleriyle mağlup etti.
 • U14'LER GALİP GELDİ: 3-1
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup üçüncü maçında Danimarla ekibi Odende BK'yı Ethem Eren Vardar, Furkan Yöntem ve Zişan Turan'ın golleriyle yendi.
 • U15'LERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU
  BEŞİKTAŞ maçında 1-0 geriye düştük, bitime kısa bir süre kala golü bulup maçı penaltılara taşıdık, kalecimiz Atahan Arslan üç penaltıda rakibe gol izni vermedi, maçı 4-3 kazanıp kupayı aldık.
 • PARIS SAINT GERMAIN'E KAYBETTİK: 4-1
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta Avrupa'nın dev ekiplerinden PSG'ye farklı skorla yenildi.
 • U14'LERİMİZ AIK İLE 1-1 KALDI
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ın ilk maçında AIK Solna ile berabere kaldı.
 • BU MAÇ TARİHE GEÇER !
  U15 Takımımız, 2019 Dünya Kupası’na hazırlanan Avustralya Kadın A Milli Futbol Takımı ile Antalya’da kozlarını paylaşacak.
 • BARCELONA VE PSG İLE OYNUYORUZ
  ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta dünya futbolunun iki deviyle karşılaşacak.
 • BİLİM VE ÇOCUK ŞENLİĞİ'NE KATILDIK
  ALFA U11 ve U12 takımlarımız, Bornova Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde Bornova Büyükpark'ta düzenlenen etkinlikte çok güzel ve yararlı bilgiler edindi.