EVLADIMIZ Çağlar Söyüncü’nün forma giydiği, İngiltere Premier Lig kulüplerinden Leicester City’nin Akademi Direktörü Ian Cawley, 6. Uluslararası U12 İzmir Cup öncesinde İzmir’e gelerek incelemelerde bulundu. Dış İlişkiler Yönetmenimiz Aydın Güvenir, ALFA Genel Kaptanımız Halit Eroğlu  ve Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) İdari İşler Şefi Alkım Karantay'ın konuk ettiği Cawley, Metin Oktay Yerleşkesi’ni karış karış gezdi, organizasyon yapımız, öz kaynak sistemimiz ve kullandığımız teknolojiler hakkında Eroğlu ve ALFA Teknik Direaktörümüz Tolga Şanbay'dan detaylı bilgiler aldı. Cawley, Çağlar Söyüncü için "Tam bir savaşçı" nitelendirmesinde bulunurken, ALFA antrenörlerimiz de Cawley aracılığıyla eski futbolcumuz Çağlar Söyüncü'ye el sallayarak selam gönderdi.

"Altınordu'nun Avrupa'nın en büyük akademilerinin arasında yer aldığını söyleyebilirim" diye sözlerine başlayan Leicester City FC Akademi Direktörü Ian Cawley,"İngiltere altyapı sistemiyle kıyaslamak gerekirse buradaki gelişim sürecinin çok hızlı olduğunu ve bunun önümüzdeki süreçte daha da artacağını söyleyebilirim. Altınordu, hızlı üreten bir sistem kurgulamış ve oldukça da başarılı” dedi.

U12 İzmir Cup'a katılacakları için çok heyecanlı olduklarını belirten Cawley, "Turnuvada çok önemli takımlar yer alıyor. Güçlü rakipler, zorluk seviyesi yüksek maçların oynanmasını sağlayacak.  Bu seviyedeki turnuvaları, oyuncularımızın gelişimi açısından çok önemsiyoruz" diye konuştu.

Altınordu’muzdan önce Freiburg’a oradan da Leicester City’e transfer olan evladımız Çağlar Söyüncü’yü “Tam bir savaşçı” olarak nitelendiren Cawley, "Çağlar bizim için çok önemli ve etkileyici bir futbolcu. A takımda aynı mevkide kariyerli futbolcularla forma mücadelesi veriyor ve önünde parlak bir kariyer var. Premier Lig’e yeni yeni ısınıyor. yaşıyor. Fakat ilerleyen dönemde o da kariyerli bir futbolcu olacak” yorumu yaptı.
 • ERSEL ASLIYÜKSEK ALTINORDU'MUZDA
  DIŞ transferde ikinci imzayı Afjet Afyonspor’un 26 yaşındaki sağ kanat oyuncusuna attırdık.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampının üçüncü günündeki son antrenmanını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde gerçekleştirdi.
 • ERZURUM'DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
  YENİ sezon ikinci etap kampına devam eden Altınordu'muz, bugün taktik bir antrenman gerçekleştirdi.
 • ERZURUM'DA YOĞUN TEMPO
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ikinci antrenmanını Yüksek İrtifa Tesisleri'nde gerçekleştirdi.
 • SALİHLİ’DEN ZİYARETÇİMİZ VAR
  SALİHLİ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve ekibi, Torbalı’ya gelerek Metin Oktay Yerleşkesi’nde Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile buluştu.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ilk antrenmanını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERZURUM'DA İLK İDMAN
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampının ilk çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • SAYIN YAHŞİ İLE KARŞILIKLI ZİYARET
  İZMİR İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi ile yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde makamında ve yerleşkemizde bir araya geldik.
 • ALTINORDU'MUZ İLK ETABI BİTİRDİ
  EKİBİMİZ, Erzurum kampı öncesinde İzmir'deki hazırlıklarını tamamladı.
 • TAKIMIMIZ YOĞUN TEMPODA
  YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muz, bugün çifte idman gerçekleştirdi.