TORBALI’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde yer alan ve Ahmet Güvener Sahası’nın açılışını çok güzel bir törenle gerçekleştirdik. Törene Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Ahmet Güvener’in yanı sıra ailesi, eski hakemlerimizden Muzaffer Sarvan, Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen’in yanı sıra Prof.Dr. Acar Baltaş ile çok sayıda davetli katıldı. U15 takımımızın açılış gösteri maçında ilk düdüğü Muzaffer Sarvan çaldı ve sonra düdüğünü Güvener’e teslim etti. Törende Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Altınordu çatısı altındaki idarecilerimiz, teknik adamlarımız ve futbolcularımız da hazır bulundu. 

Güvener’in Gelişim Direktörlüğü yaptığı dönemde “Türkiye Futbolu Kucaklıyor” projesiyle Türk futbolunun en büyük kapsamlı gelişim hareketini başlattığını vurgulayarak, “Bugün oynadığımız akademi ligleri, sayın Güvener’in eseridir. Bu nedenle kendisini ismini bir sahamıza vererek hak ettiği bir teşekkürü sunuyoruz” dedi. Özkan, 1993-95 yılları arasında MHK Başkanlığı, 1994-2001 yılları arasında FIFA Hakem Eğitmenliği, 2004-2005’de TFF Başkan Danışmanlığı, 2005-2006’da ise TFF Gelişim Direktörlüğü, merhum TFF Başkanı Hasan Doğan döneminde ise CEO'luk yapan Güvener’in Türk gençler için unutulmaz hizmetler verdiğinin altını çizdi.

“Hayatta en sevdiğim insanlardan biri olan Metin Oktay'ın adını taşıyan bir tesisteki sahaya ismimim verilmesi büyük onur” diyen Güvener ise, “Takım tutmak irrasyoneldir. Artık benim de irrasyonel bir gerçeğim var. Altınordu'yu gönülden ve yakından takip ediyorum. Türkiye'de gerçekten 10 tane Altınordu olması gerekir, ancak yok. Amerika'da akşamları maç özetlerini izlerken Altınordu'yu asla pas geçmiyorum. Ümit ediyorum ki bu sezon en azından play-off oynayacaksınız. Burada yapılan şeyin adı mucizedir. Bunu sadece Türkiye için değil, Dünya için de söylüyorum. Bu boyut ve mükemmeliyet, Avrupa ve Dünya için de bir markadır. Kendi adıma ve ailem adıma çok teşekkür ediyorum ve her türlü yardıma hazır olduğunu ifade ediyorum” diye konuştu. 

Metin Oktay’ın “Herkes kendine yakışanı yapar” sözünün çok önemli olduğunu ifade eden Prof.Dr. Acar Baltaş ise şunları söyledi: “Altınordu da kendine yakışanı yapıyor. Yazılarımda her zaman sözünü ettiğim, hayal ettiğim yer işte burası. Altınordu, Türkiye’de bir hayali gerçekleştiriyor. Altınordu’dan 10 tane daha olsa, kısa sürede 50-100 olur. Tesis içerisindeki sloganlar ise futbolcunun ruhuna dayanacak cümleler. Altınordu'ya seçilmek ayrıcalıktır. Altınordu'dan kimse kendi isteğiyle gitmez. Böyle bir yerde olmanın kıymetini ve değerini bilin. Size her türlü desteğe açığım.”

Eski hakemlerden Muzaffer Sarvan ise “Hem sporun hem de ülkenin geleceğinin gençlerdir. Bu güzel tesiste sizlerle olmaktan büyük mutluluk yaşıyorum” dedi. 

Başkan Seyit Mehmet Özkan, günün sonunda Ahmet Güvener’e isminin yazılı olduğu forma ve geçmişten bugüne tüm Altınordu logolarının yer aldığı özel hediyeyi sundu. Özkan ayrıca Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş'a da ismi yazılı forma takdim etti. 
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  ADANA Demirspor ile Cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • MÜZE TURU
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17 Takımımız Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret etti.
 • KASAPOĞLU: ALTINORDU ÖRNEK MODEL
  KULÜBÜMÜZ ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanımız, çocuklarımızla keyifli saatler geçirdi, önemli açıklamalar yaptı.
 • BAŞKANIMIZ ÖZKAN, TEDX'E KATILDI
  KÜLTÜR Üniversitesi'nde düzenlenen "Dönüşüm" temalı organizasyonda Altınordu'nun dönüşüm öyküsünü detaylı bir şekilde anlattı.
 • EROĞLU: HER HAFTA ÇOK ÖNEMLİ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-0 kazandığımız Gazişehir FK karşılaşmasını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 GAZİŞEHİR FK: 0
  ZORLU maçta rakibimizi Alican Özfesli'nin tek golüyle yenmeyi başardık ve 38 puana yükseldik.
 • U16'LARIMIZ KAZANDI:2-1
  ELİT U16 Ligi'nde mücadele eden ALFA U16 Takımımız, Adana Demirspor U16 Takımını yendi.
 • U15'LERİMİZDEN NET GALİBİYET:4-0
  ALFA U15 Takımımız, Elit U15 Ligi'nde Adana Demirspor'u farklı yendi.
 • U14'LERİMİZ 2-0 KAZANDI
  ALFA U14 Takımımız, Elit U14 Ligi'nde Adana Demirspor'u Sercan Demirkıran ve Ethem Vardar'ın golleriyle yendi.
 • U12'LERDEN YARIM DÜZİNE GOL
  İZMİR ASKF U12 Ligi Play-Off grubu ikinci maçında takımımız, Balçova Belediye Termalspor'u 6-1 yenerek ikide iki yaptı.