TORBALI’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde yer alan ve Ahmet Güvener Sahası’nın açılışını çok güzel bir törenle gerçekleştirdik. Törene Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Ahmet Güvener’in yanı sıra ailesi, eski hakemlerimizden Muzaffer Sarvan, Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen’in yanı sıra Prof.Dr. Acar Baltaş ile çok sayıda davetli katıldı. U15 takımımızın açılış gösteri maçında ilk düdüğü Muzaffer Sarvan çaldı ve sonra düdüğünü Güvener’e teslim etti. Törende Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Altınordu çatısı altındaki idarecilerimiz, teknik adamlarımız ve futbolcularımız da hazır bulundu. 

Güvener’in Gelişim Direktörlüğü yaptığı dönemde “Türkiye Futbolu Kucaklıyor” projesiyle Türk futbolunun en büyük kapsamlı gelişim hareketini başlattığını vurgulayarak, “Bugün oynadığımız akademi ligleri, sayın Güvener’in eseridir. Bu nedenle kendisini ismini bir sahamıza vererek hak ettiği bir teşekkürü sunuyoruz” dedi. Özkan, 1993-95 yılları arasında MHK Başkanlığı, 1994-2001 yılları arasında FIFA Hakem Eğitmenliği, 2004-2005’de TFF Başkan Danışmanlığı, 2005-2006’da ise TFF Gelişim Direktörlüğü, merhum TFF Başkanı Hasan Doğan döneminde ise CEO'luk yapan Güvener’in Türk gençler için unutulmaz hizmetler verdiğinin altını çizdi.

“Hayatta en sevdiğim insanlardan biri olan Metin Oktay'ın adını taşıyan bir tesisteki sahaya ismimim verilmesi büyük onur” diyen Güvener ise, “Takım tutmak irrasyoneldir. Artık benim de irrasyonel bir gerçeğim var. Altınordu'yu gönülden ve yakından takip ediyorum. Türkiye'de gerçekten 10 tane Altınordu olması gerekir, ancak yok. Amerika'da akşamları maç özetlerini izlerken Altınordu'yu asla pas geçmiyorum. Ümit ediyorum ki bu sezon en azından play-off oynayacaksınız. Burada yapılan şeyin adı mucizedir. Bunu sadece Türkiye için değil, Dünya için de söylüyorum. Bu boyut ve mükemmeliyet, Avrupa ve Dünya için de bir markadır. Kendi adıma ve ailem adıma çok teşekkür ediyorum ve her türlü yardıma hazır olduğunu ifade ediyorum” diye konuştu. 

Metin Oktay’ın “Herkes kendine yakışanı yapar” sözünün çok önemli olduğunu ifade eden Prof.Dr. Acar Baltaş ise şunları söyledi: “Altınordu da kendine yakışanı yapıyor. Yazılarımda her zaman sözünü ettiğim, hayal ettiğim yer işte burası. Altınordu, Türkiye’de bir hayali gerçekleştiriyor. Altınordu’dan 10 tane daha olsa, kısa sürede 50-100 olur. Tesis içerisindeki sloganlar ise futbolcunun ruhuna dayanacak cümleler. Altınordu'ya seçilmek ayrıcalıktır. Altınordu'dan kimse kendi isteğiyle gitmez. Böyle bir yerde olmanın kıymetini ve değerini bilin. Size her türlü desteğe açığım.”

Eski hakemlerden Muzaffer Sarvan ise “Hem sporun hem de ülkenin geleceğinin gençlerdir. Bu güzel tesiste sizlerle olmaktan büyük mutluluk yaşıyorum” dedi. 

Başkan Seyit Mehmet Özkan, günün sonunda Ahmet Güvener’e isminin yazılı olduğu forma ve geçmişten bugüne tüm Altınordu logolarının yer aldığı özel hediyeyi sundu. Özkan ayrıca Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş'a da ismi yazılı forma takdim etti. 
 • İLK MAÇIMIZ HATAYSPOR İLE
  TFF 1. Lig'de 2019-2020 sezonuna deplasmanda başlayıp, ilk yarıyı evimizdeki Menemenspor maçı ile bitiriyoruz.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 - AKHİSARSPOR: 2
  ERZURUM kampındaki ilk hazırlık maçımızı TFF 1. Ligi'nin yeni ekibiyle oynadık.
 • MİLLİ GURUR
  U19 Milli Takımımızın, 30 Temmuz ve 1 Ağustos 2019 tarihlerinde Belarus U19 Milli Takımı ile oynayacağı hazırlık maçının kadrosuna Muhammed Taha Tepe davet edildi.
 • ERSEL ASLIYÜKSEK ALTINORDU'MUZDA
  DIŞ transferde ikinci imzayı Afjet Afyonspor’un 26 yaşındaki sağ kanat oyuncusuna attırdık.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz yeni sezon ikinci etap kampının üçüncü günündeki son antrenmanını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde gerçekleştirdi.
 • ERZURUM'DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
  YENİ sezon ikinci etap kampına devam eden Altınordu'muz, bugün taktik bir antrenman gerçekleştirdi.
 • ERZURUM'DA YOĞUN TEMPO
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ikinci antrenmanını Yüksek İrtifa Tesisleri'nde gerçekleştirdi.
 • SALİHLİ’DEN ZİYARETÇİMİZ VAR
  SALİHLİ Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve ekibi, Torbalı’ya gelerek Metin Oktay Yerleşkesi’nde Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ile buluştu.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampı ikinci günün ilk antrenmanını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.
 • ERZURUM'DA İLK İDMAN
  ALTINORDU'muz, yeni sezon ikinci etap kampının ilk çalışmasını Erzurum'da Yüksek İrtifa Tesisleri'nde yaptı.