TORBALI’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde yer alan ve Ahmet Güvener Sahası’nın açılışını çok güzel bir törenle gerçekleştirdik. Törene Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eski Başkanı Ahmet Güvener’in yanı sıra ailesi, eski hakemlerimizden Muzaffer Sarvan, Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen’in yanı sıra Prof.Dr. Acar Baltaş ile çok sayıda davetli katıldı. U15 takımımızın açılış gösteri maçında ilk düdüğü Muzaffer Sarvan çaldı ve sonra düdüğünü Güvener’e teslim etti. Törende Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Altınordu çatısı altındaki idarecilerimiz, teknik adamlarımız ve futbolcularımız da hazır bulundu. 

Güvener’in Gelişim Direktörlüğü yaptığı dönemde “Türkiye Futbolu Kucaklıyor” projesiyle Türk futbolunun en büyük kapsamlı gelişim hareketini başlattığını vurgulayarak, “Bugün oynadığımız akademi ligleri, sayın Güvener’in eseridir. Bu nedenle kendisini ismini bir sahamıza vererek hak ettiği bir teşekkürü sunuyoruz” dedi. Özkan, 1993-95 yılları arasında MHK Başkanlığı, 1994-2001 yılları arasında FIFA Hakem Eğitmenliği, 2004-2005’de TFF Başkan Danışmanlığı, 2005-2006’da ise TFF Gelişim Direktörlüğü, merhum TFF Başkanı Hasan Doğan döneminde ise CEO'luk yapan Güvener’in Türk gençler için unutulmaz hizmetler verdiğinin altını çizdi.

“Hayatta en sevdiğim insanlardan biri olan Metin Oktay'ın adını taşıyan bir tesisteki sahaya ismimim verilmesi büyük onur” diyen Güvener ise, “Takım tutmak irrasyoneldir. Artık benim de irrasyonel bir gerçeğim var. Altınordu'yu gönülden ve yakından takip ediyorum. Türkiye'de gerçekten 10 tane Altınordu olması gerekir, ancak yok. Amerika'da akşamları maç özetlerini izlerken Altınordu'yu asla pas geçmiyorum. Ümit ediyorum ki bu sezon en azından play-off oynayacaksınız. Burada yapılan şeyin adı mucizedir. Bunu sadece Türkiye için değil, Dünya için de söylüyorum. Bu boyut ve mükemmeliyet, Avrupa ve Dünya için de bir markadır. Kendi adıma ve ailem adıma çok teşekkür ediyorum ve her türlü yardıma hazır olduğunu ifade ediyorum” diye konuştu. 

Metin Oktay’ın “Herkes kendine yakışanı yapar” sözünün çok önemli olduğunu ifade eden Prof.Dr. Acar Baltaş ise şunları söyledi: “Altınordu da kendine yakışanı yapıyor. Yazılarımda her zaman sözünü ettiğim, hayal ettiğim yer işte burası. Altınordu, Türkiye’de bir hayali gerçekleştiriyor. Altınordu’dan 10 tane daha olsa, kısa sürede 50-100 olur. Tesis içerisindeki sloganlar ise futbolcunun ruhuna dayanacak cümleler. Altınordu'ya seçilmek ayrıcalıktır. Altınordu'dan kimse kendi isteğiyle gitmez. Böyle bir yerde olmanın kıymetini ve değerini bilin. Size her türlü desteğe açığım.”

Eski hakemlerden Muzaffer Sarvan ise “Hem sporun hem de ülkenin geleceğinin gençlerdir. Bu güzel tesiste sizlerle olmaktan büyük mutluluk yaşıyorum” dedi. 

Başkan Seyit Mehmet Özkan, günün sonunda Ahmet Güvener’e isminin yazılı olduğu forma ve geçmişten bugüne tüm Altınordu logolarının yer aldığı özel hediyeyi sundu. Özkan ayrıca Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş'a da ismi yazılı forma takdim etti. 
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.
 • U16 MİLLİLER 3-2 GALİP
  AY-Yıldızlı ekibimiz, Uluslararası Starway Turnuvası ilk maçında Özbekistan'ı 3-2 yendi. Futbolcularımızdan Burak İnce ilk 11'de şans bulurken, Berke Kılıç ise 65. dakikada oyuna dahil oldu.
 • U15'LERİMİZ LEFKE CUP'TA
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15 takımımız, Bilecik'te düzenlenecek turnuvada mücadele edecek.
 • KARAGÜMRÜKSPOR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın hazırlıklarını özel ve takım antrenmanlarıyla devam etti.
 • YASİN OZAN ALTINORDU'MUZDA
  TAKIMIMIZ, dış transferde üçüncü imzayı 28 yaşındaki forvete attırdı.
 • KARAGÜMRÜKSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, TFF 1.Lig'de Cumartesi günü evinde oynayacağı maçın çalışmalarına start verdi.
 • ÇALIŞMAK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAK"
  ALFA U11, U12 ve U13 takımlarımızın sezon açılış töreninde konuşan Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, gençlerimize tavsiyelerde bulundu, "Başarı ancak çalışarak gelir" dedi.
 • BAŞKAN ARDA'DAN ZİYARET
  ALTINORDU'muz, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve eşi Deniz Arda'yı konuk etti.
 • DOSTLUK MÜCADELESİ
  ALFA U14 ve U15 takımlarımız Altay U14 ve U15 takımları ile hazırlık müsabakasında karşılaştı.
 • KOMBİNE BİLETLER 300 TL
  ALTINORDU'muzun 2019-2020 sezonunda oynayacağı maçların bilet fiyatları belirlendi.