U17 Milli Takımımızın, 24 - 30 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya'da ev sahipliği yapacağı UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu 10. Grup maçlarının aday kadrosu belli oldu. Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U17 ve U18 takımlarımızdan Rahmi Salih Kaya, Polat Abay ve Salih Kavrazlı aday kadroya çağrıldı. 
Grubunda sırasıyla San Marino, Kuzey İrlanda ve Slovakya ile karşılaşacak Milli Takımımızda aday kadroya davet edilen oyuncular, 17 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 18:00'de Antalya The Sense Deluxe Hotel Side'de toplanacak.
52 takımın, 4'erli olarak 13 gruba ayrıldığı eleme turunda, gruplarını ilk iki sırada bitiren ekipler ile en iyi 4 grup üçüncüsü Elit Tur'a yükselecek. U17 Milli Takımlar sıralamasında ilk iki sırada bulunan İngiltere ve Almanya ise eleme turu oynamadan direkt olarak Elit Tur'a katılacak.
32 takımın 4'erli olarak 8 gruba ayrılacağı Elit Tur'da, gruplarını lider tamamlayan takımlar ile gruplarında ikinci olan en iyi 7 takım, 3 - 19 Mayıs 2019 tarihlerinde İrlanda Cumhuriyeti'nde yapılacak U17 Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi İrlanda Cumhuriyeti, finallere direkt olarak katılacak.

MAÇ PROGRAMI

24 EKİM, ÇARŞAMBA
16:30 TÜRKİYE-SAN MARİNO

27 EKİM, CUMARTESİ
16:30 TÜRKİYE-KUZEY İRLANDA

30 EKİM, SALI
15:30 SLOVAKYA-TÜRKİYE



  • ÇOK BÜYÜK DENEYİM KAZANDIK
    ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'taki son maçında Club Brugge'e kaybederek altıncı oldu.
  • FARKLI GALİBİYET: 13-0
    ALFA U11 Takımımız, İzmir ASKF U11 Ligi 8.hafta maçında Bergama Belediyespor'u 13-0'lık skorla yendi.
  • FUTBOL TARİHİNE GEÇECEK MAÇ
    TÜRKİYE şampiyonu U15 Takımımız, Dünya Kupası hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Avustralya Kadın Milli Takımı ile futbol tarihine geçen bir özel maç yaparken, gençlerin enerjisi, kadınların deneyimine üstün geldi.
  • BARCELONA'YA KAYBETTİK: 2-0
    ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta Avrupa'nın dev ekiplerinden Barcelona'ya 2-0'lık skorla yenildi.
  • U13 TAKIMIMIZ KAZANDI: 4-1
    ALFA U13 Takımımız, İzmir ASKF U13 Ligi'nde Karşıyaka'yı Aybars Gök (2), İbrahim Ataş ve Kerim Höle'nin golleriyle mağlup etti.
  • U14'LER GALİP GELDİ: 3-1
    ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup üçüncü maçında Danimarla ekibi Odende BK'yı Ethem Eren Vardar, Furkan Yöntem ve Zişan Turan'ın golleriyle yendi.
  • U15'LERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU
    BEŞİKTAŞ maçında 1-0 geriye düştük, bitime kısa bir süre kala golü bulup maçı penaltılara taşıdık, kalecimiz Atahan Arslan üç penaltıda rakibe gol izni vermedi, maçı 4-3 kazanıp kupayı aldık.
  • PARIS SAINT GERMAIN'E KAYBETTİK: 4-1
    ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ta Avrupa'nın dev ekiplerinden PSG'ye farklı skorla yenildi.
  • U14'LERİMİZ AIK İLE 1-1 KALDI
    ALFA U14 Takımımız, Lennart Johansson Academy Trophy Cup'ın ilk maçında AIK Solna ile berabere kaldı.
  • BU MAÇ TARİHE GEÇER !
    U15 Takımımız, 2019 Dünya Kupası’na hazırlanan Avustralya Kadın A Milli Futbol Takımı ile Antalya’da kozlarını paylaşacak.