ALTINORDU’muzun U17 takımı, bu ay sonunda İspanya’da düzenlenecek ve 17 yaş kategorisinde dünyanın en iyi turnuvaları arasında gösterilen Mundial de Clubes’de birbirinden güçlü rakiplerle karşılaşacak.  

Madrid’de 11 gün boyunca sürecek bu üst düzey turnuvada gençlerimiz, dünyanın en iyi altyapı kulüplerinden Barcelona’nın yanı sıra Brezilya’dan Santos FC ve Japon JEF United ile aynı grupta yer alacak. Dev turnuvada Real Madrid, Altetico Madrid ve Deportiva De Leganes (İspanya), Olimpik Marsilya (Fransa), Santos (Brezilya), Independiente del Valle (Ekvator), Steaua Bükreş (Romanya), ve Tokushima Vortis (Japonya) mücadele edecek. 

2005 yılından bu yana düzenlenen ve "Kulüpler Dünya Kupası" olarak da nitelendirilen Mundial de Clubes, 28 Mayıs’ta başlayacak ve 6 Haziran’da sona erecek. Her takım günde 2x40 dakika üzerinden tek maç yapacak. Turnuvayı bugüne kadar Read Madrid 4, Corinthians 3, Boca Juniors ve Sao Paulo 2, Atletico Madrid ile River Plate ise 1’er kez kazandı.  

İspanyol Televizyonu TDP tarafından bütün İspanya’da yayınlanacak turnuva, Fox Sports, ESPN ve SporTV tarafından da tüm dünyaya ulaşacak. 2005 yılından bu yana düzenlenen Mundial de Clubes, dünya futboluna Oscar  (Chelsea), Alvaro Morata ve Carvajal (Real Madrid), Munir  ve Busquets (Barcelona), Oscar Trejo (Toulouse), Lucas Moura (PSG), Dos Santos (LA Galaxy) ve Jovetic (Inter Milan) gibi ünlü isimler mücadele etti. 

Sportif Etkinlikler Yönetmenimiz Umut Köse, Mundial De Clubes’in çok profesyonel bir organizasyon olduğunu ve 15 yıldır düzenlendiğini belirterek,  “Katılacak takımlar çok ciddi gözlemler sonucunda belirleniyor. Hemen her kıtadan temsilciler yer alıyor ve bu nedenle de Kulüpler Dünya Kupası gözüyle bakılıyor. Dünya futbolundaki bir çok yıldızın ciddi anlamda ilk kez vitrine çıktığı turnuvaya, Altınordu’muzun da davet alması, bakış açımızın herkes tarafından net olarak algılandığını gösteriyor” dedi.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRDÜ
  PAZAR günü evinde Balıkesir Baltok ile karşılaşacak Altınordu'muz, bu maça yönelik çalışmalarına devam etti.
 • MİLLİLER FİNALDE
  20. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Türkiye A ile İspanya finalde karşılaşacak.
 • BALIKESİRSPOR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz Balıkesirspor Baltok ile Pazar günü evinde oynayacağı maça yönelik hazırlıklarına devam etti.
 • SAYIN VALİMİZİ ZİYARET ETTİK
  BAŞKANIMIZ Özkan, kulübümüze olan yakınlığını her fırsatta gösteren Sayın Valimiz Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz Balıkesirspor Baltok ile Pazar günü evinde oynayacağı maça yönelik hazırlıklarını sürdürdü.
 • YENİDEN OKAN DERİCİ...
  ALTINORDU'muz, iki sezon önce formasını giyen tecrübeli oyuncuyla 2,5 yıllık sözleşme imzaladı.
 • MİLLİLERİMİZ KAZANDI
  U16 Milli Takımlarının katıldığı Mercedes-Benz Ege Kupası'nda U16 Milli A Takımımız ve U16 Milli B Takımımız galip geldi.
 • ÇOK DEĞERLİ KONUKLARIMIZ VAR
  AVRUPA futbolunun en önemli kulüplerinin oyuncu izleme başantrenörleri ile tesislerimizdeki Ege Kupası'nda biraraya geldik...
 • BALIKESİRSPOR BALTOK HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz ikinci yarının ilk maçında pazar günü saat 19:00'da evinde oynayacağı karşılaşmanın çalışmalarına start verdi.
 • EGE KUPASI BAŞLADI
  ALTINORDU Metin Oktay Yerleşke'mizde üç maçın oynandığı 20'nci Mercedes-Benz Ege Kupası'nda U16 Milli A Takımımız galip gelirken, U16 Milli B Takımımız ise yenildi.