ALTINORDU: 1 - BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR: 1

STAT: Bornova Belediye
HAKEMLER: Bülent Yıldırım, Mustafa Sönmez, Yusuf Bozdoğan
ALTINORDU: Erce Kardeşler – Murat Uçar, Uğur Arslan Kuru, Hasan Hatipoğlu, Yusuf Acer, Barış Alıcı (Dk.77 Oğulcan Ülgün), Berkay Samancı, Deniz Vural (Dk.68 Alican Özfesli), Kerim Avcı, Erdoğan Yeşilyurt, Mirkan Aydın (Dk.80 Fatih Aktay)
BB ERZURUMSPOR: Hakan Canbazoğlu – Tolga Ünlü, Stephane Acka, Lokman Gür, Hakan Arslan, Burhan Eşer (Dk.88 Aymard Bekamenga), Jasmin Scuk, Metin Yüksel, Taylan Antalyalı, Erhan Çelenk (Dk.59 Demba Savage), Mert Nobre (Dk.84 Abdulkadir Özdemir)
GOLLER: Dk.55 Mert Nobre (BB Erzurumspor), 83 Kerim Avcı (Altınordu)
SARI KARTLAR: Mert Nobre, Stephane Acka , Burhan Eşer, Hakan Arslan (BB Erzurumspor), Murat Uçar, Erdoğan Yeşilyurt, Kerim Avcı, Alican Özfesli, Berkay Samancı (Altınordu)

EVİNDE Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile 1-1 berabere kalan Altınordu'muz, play-off biletini geçen sezonki gibi yine 53 puan ve üçlü averajla Gazişehir FK ile rakibine kaptırdı. Maçı Altınordu Futbol Okulları’nda eğitim gören 2 bine yakın öğrencimiz de izleyip sahadaki ağabeylerine büyük destek verdi. Altınordu’muzun maskotu Atakan da maçtan önce sahaya çıkarak taraftarı coşturdu. Bu arada Göztepeli taraftarlar da formalarıyla tribünlerdeki yerlerini alıp güzel görüntüler oluşturdu.

12. dakikada Mert Nobre ofsayt pozisyonda kafayı vurup topu fileleri gönderdi, hakem Bülent Yıldırım, yardımcısı Yusuf Bozdoğan’ın uyarısıyla ofsayt kararını verdi.

16. dakikada Yusuf Acer soldan sıfıra inip kale ağzına kesti, top herkesi geçip taç çizgisine doğru açıldı. Murat Uçar gelişine ortaladı, Mirkan Aydın yükselip kafayı vurdu üstten aut.

24. dakikada Erdoğan Yeşilyurt kaleyi karşıdan gören pozisyonda çok sert vurdu, kaleci topa ancak ki hamlede kontrol edebildi.

25. dakikada BB Erzurumspor ceza sahasındaki karambolde Murat Uçar sağ çaprazdan aşırttı, top üst ağlarda kaldı.

34. dakikada Kerim Avcı yaklaşık 30 metreden sert vurdu, kaleci yine iki hamlede topu bloke etti.

40. dakikada Erdoğan Yeşilyurt soldan ön direğe kesti, Mirkan Aydın kafayı arkaya doğru vurdu, top direği sıyırıp auta çıktı.

43. dakikada savunmadan seken topu bir anda önünde bulan Burhan Eşer uygun durumda vurdu ancak Hasan Hatipoğlu vücudunu siper edip kendini topun önüne attı ve golü önledi.

45 artı 1. dakikada Murat Uçar sağdan ortaladı, Mirkan Aydın ön direkten penaltı noktasına çevirdi, Kerim Avcı gelişine dönüp vurdu, top direği sıyırıp auta çıktı.

İLK YARI GOLSÜZ BERABERLİKLE SONA ERDİ.

51. dakikada Erzurumspor kale sahasında müthiş bir karambol yaşandı, Erdoğan Yeşilyurt’ın kafası savunmada kaldı, Hasan Hatipoğlu ve Deniz Vural’ın vuruşlarında önce defans  sonra kaleci gole izin vermedi.

55. dakikada Hakan Arslan soldan ortaladı, Erhan Çelenk dokunamadı, Mert Nobre arkaya açılan topa bomboş durumda vurdu: 0-1.

68. dakikada Demba Savage orta sahadan topla çıkıp ceza sahası önüne kadar yaklaştığı anda topun üzerine bastı, kaleci Erce çıkıp meşin yuvarlağı kontrol etmeyi başardı.

72. dakikada Kerim Avcı göğsüyle topu önüne alıp iki kişiden kurtulduğu anda vurdu, top yan direğin dibinden auta çıktı.

83. dakikada ceza sahası sol çaprazında kazanılan serbest vuruşu Kerim Avcı müthiş kullandı ve topu yerden filelere gönderdi: 1-1.

86. dakikada Erdoğan Yeşilyurt sol çaprazda iki kişiyi kesip vurdu, sert giden topa Fatih Aktay dokunamayınca meşin yuvarlak auta gitti.

90 artı 1. dakikada Kerim Avcı’nın pasında sağ çaprazda topla buluşan Uğur Arslan Kuru uygun durumda sert vurdu, top uzak direği sıyırıp auta gitti.

90 artı 6. dakikada Fatih Aktay kafayla indirdi, ceza sahasında müthiş bir karışıklık yaşandı, karamboldeki şut direğin dibinden kornere çıktı. 

MAÇ 1-1 SONA ERDİ.



  • TEBRİKLER GENÇLERİMİZE
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17 Takımımız, Hollanda Herten'de düzenlenen Deelnemers Cup'ta Ajax, AEK ve Kopenhag'ı geride bırakarak Anderlecht'in ardından ikinci oldu.
  • MİLLİLERİMİZ İKİNCİ OLDU
    U17 Milli Takımımız, Viktor Bannikov Turnuvası finalinde Ukrayna'ya penaltı atışlarında 4-1 yenildi ve ikinci oldu.
  • GEREKEN DERSLERİ ÇIKARMALIYIZ
    TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-1 yenilgiye rağmen daha iyi olma yolunda ilerlediğimizi ancak bugünkü maçtan dersler almamız gerektiğini söyledi.
  • ALTINORDU'MUZ: 1 GENÇLERBİRLİĞİ: 2
    BAŞKENT temsilcisinin her iki yarıda gelen iki kafa golüne engel olamadık ve İzmir'deki ilk maçımızı kaybettik.
  • MİLLİLERİMİZ FİNALDE
    Viktor Bannikov Turnuvası'nda mücadele eden U17 Milli Takımımız, Beyaz Rusya'yı 2-0 yenerek finalde Ukrayna'nın rakibi oldu. Futbolcumuz Polat Abay, Ay-Yıldızlı ekibimizin ilk golünü kaydetti.
  • U17'LERİMİZ ALTIN GRUP'TA
    GENÇLERİMİZ, Hollanda Herten'de düzenlenen Deelnemers Cup'ta grubunu 5 puanla tamamlayarak en iyi üçüncü takım oldu ve tur atladı.
  • U19'LARIMIZ İKİDE İKİ YAPTI
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19 takımımız, U21 Ligi'ndeki ikinci maçında Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup etti.
  • U17'LERİMİZ HOLLANDA'DA
    ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17 Takımımız, Anderlecht, FC Kopenhag, Ajax ve AEK'nın yer aldığı Deelnemers Cup'ta mücadele edecek.
  • KAMP KADROMUZ BELLİ OLDU
    ALTINORDU'muz, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynayacağı karşılaşmanın son çalışmasını yaparak maç saatini beklemeye başladı.
  • MİLLİLERİMİZ 2'DE 2 YAPTI
    U17 Milli Takımımız Viktor Bannikov Turnuvası'nda İsrail'i 1-0 yenerken, galibiyeti getiren gol 21.dakikada Polat Abay'dan geldi.