U19 Milli Takımımız, UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu'ndaki üçüncü maçında Slovakya'ya 3-2 yenildi.

Altınordu'muzda A Takımda oynayan Recep Yemişci ilk 11'de şans bulurken 54.dakikada kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Antalya Emir Hotels bünyesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmada 50.dakikada Gresak'ın golü ile geriye düşen millilerimiz, 67.dakikada Abdülkadir Ömür ve 68.dakikada Güven Yalçın'ın golleriye 2-1 öne geçti. 82.dakikada Spyka ile 2-2'lik eşitliği yakalayan Slovakya, Burak Kapacak'ın 87.dakikada kendi kalesine attığı gol ile sahadan 3-2 galip ayrılan taraf oldu.

Daha önce eleme turunda oynadığı iki maçta aldığı iki galibiyetle 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası'nda Elit Tur'a yükselen millilerimiz, grubunu 6 puanla Slovakya'nın ardından ikinci sırada tamamladı.

Elit Tur'da Eleme Turu'ndan gelen 26 takımın yanı sıra U19 Milli Takımlar Sıralaması'nda ilk iki sırada yer alarak mücadeleye Elit Tur'dan başlamaya hak kazanan İspanya ve Portekiz mücadele edecek. Toplam 28 takım 4'erli olarak 7 gruba ayrılacak.

Elit Tur'da gruplarını lider bitirecek 7 takım, 16-29 Temmuz 2018 tarihlerinde Finlandiya'da düzenlenecek 2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak. Ev sahibi Finlandiya ise finallere direkt olarak katılacak.

2017-18 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde ilk 5 sırada yer alacak ülkeler ise 2019 FIFA U20 Dünya Kupası Finalleri'ne katılmaya hak kazanacak.



  • DAVİD DENİZ ALTINORDU’MUZDA
    ÜÇ sezon Bandırmaspor forması giyen 26 yaşındaki ön libero ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
  • MİLLİLERİMİZ GRUPTAN ÇIKAMADI
    U18 Takımımız, İspanya'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'ndaki ikinci maçında Yunanistan'a 1-0 mağlup olurken, gençlerimiz Onur Taha Takır, Berkay Görmez, Şahan Akyüz ve Ozan Can Oruç forma giydi.
  • ALKIŞLAR U13'LERİMİZE
    İZMİR ASKF Final Grubu son maçında Denizspor'u 2-0 yenen çocuklarımız şampiyon oldu.
  • FORMANIN YOLU AFO’DAN GEÇER !
    Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, Altınordu A Takımı’nın tamamı futbol okulu öğrencilerimizden oluşacak” diye konuştu.
  • MİLLİLERİMİZ YENİLDİ
    U18 Takımımız, İspanya'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'ndaki ilk maçında Fransa'ya 1-0 mağlup olurken, gençlerimiz Onur Taha Takır, Berkay Görmez ve Şahan Akyüz forma giydi.
  • İKİ'DE İKİ YAPTIK:4-0
    U13 Takımımız, İzmir ASKF final grubu maçında Kemalpaşa 1923'ü farklı yenerek şampiyonluğa çok yaklaştı.
  • COŞKUYLA SONA ERDİ
    ALTINORDU Futbol Okulları'mızın düzenlediği "İstanbul Bölgesel Futbol Okulu" turnuvasında 82 maç yapan miniklerimiz, futbol dolu üç gün geçirdi.
  • FUTBOL ŞÖLENİ SÜRÜYOR
    FUTBOL Okulu öğrencilerimiz Yaza Merhaba Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlara çıkıyor.
  • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
    TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
  • İYİ BAŞLADIK: 3-1
    İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.