ALTINORDU: 2- GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 0

STAT: Bornova Belediyesi Stadı
HAKEMLER: Süleyman Abay, Gökmen Olgaç, Candaş Erbil
ALTINORDU: Erce Kardeşler – Kerim Alıcı, Yusuf Abdioğlu, Sinan Osmanoğlu, Yusuf Acer, Barış Alıcı (Dk.90 artı 1 Ali Mert Aydın), Arif Morkaya, Serkan Göksu (Dk.70 Oğulcan Ülgün), Okan Derici (Dk.77 Alican Özfesli), Erdoğan Yeşilyurt, Fatih Aktay
GAZİANTEP BBSK: Adam Stackhowiak - Uğur Akdemir (Dk.77 Tevfik Köse), Rıza Efendioğlu, Serge Akakpo, Özgür Özkaya, Ramazan Civelek (Dk.71 Erhan Kartal), Murat Ceylan (Dk.31 Bonilla Sanchez), Erdal Güneş, Ehiosun Ekigho, Gökhan Alsan, Muhammed Reis
GOLLER: Dk.8 ve 28 Okan Derici (Altınordu)
SARI KARTLAR: Muhammed Reis, Özgür Özkaya, Gökhan Alsan, Rıza Efendioğlu (Gaziantep BBSK), Arif Morkaya, Oğulcan Ülgün (Altınordu)

EGE derbisinde Denizlispor’u geçen hafta 2-1 mağlup eden Altınordu'muz, evinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor engelini de kayıpsız geçti: 2-0. Okan Derici’nin iki gol attığı maçtan 3 puanla ayrılan kırmızı-lacivertli ekibimiz, 36 puanla 8. sıraya yükseldi. Takımımız sahaya Anadolu Ajansı’nın 97 kuruluş yıl dönümünü kutlayan bir pankartla çıktı. Genel Kaptanımız Sedat Gündoğdu, Polis Teşkilatı’nın 172. yılı dolayısıyla maçta görev yapan emniyet mensuplarına çiçek takdim etti. Gündoğdu, eski futbolcumuz Rıza Efendioğlu’na da fotoğraflarından oluşan bir tablo hediye etti. Altınordu’muzun ikizleri Kerim ve Barış Alıcı, ilk kez ilk 11’de birlikte sahaya çıktı.

8. dakikada Okan Derici, yaklaşık 25 metreden kullandığı serbest vuruşta topu tam 90’dan filelere gönderdi.

17. dakikada Ramazan Civelek sağdan iki kişiyi geçip penaltı noktası üzerine çıkardı, Barış Alıcı son anda ayak koyup mutlak golü önledi.

25. dakikada Erdoğan Yeşilyurt ceza sahası sol çaprazından sert vurdu, kaleciden dönen topu Barış Alıcı içeriye çevirdi, Serkan Göksu gelişine vurdu, üstten aut.

28. dakikada ceza sahasına giren Okan Derici, kaleyi karşısında bulduğu anda düzeltip köşeye doğru vurdu: 2-0.

35. dakikada Barış Alıcı ile duvar pası yapan Serkan Göksu ceza sahasına giremez girmez vurdu, Uğur Akdemir son anda ayağını uzatıp filelere giden topu kornere çeldi.

42. dakikada ceza sahası sol çaprazında topla buluşan Yusuf Abdioğlu dönüp vurdu, meşin yuvarlak savunmaya çarpıp kornere gitti.

45 artı 1. Dakikada ceza sahasına sağ çaprazdan giren Bonilla Sanchez uygun durumda vurdu, top üstten auta çıktı.

DEVRE 2-0 SONA ERDİ.

47. dakikada savunmanın arkasında topla buluşan Bonilla, karşı karşıya pozisyonda vurdu, kaleci Erce yüzde yüzlük pozisyonda gole izin vermedi.

77. dakikada Fatih Aktay ceza sahasında topla buluşup vurdu, meşin yuvarlak yan ağlarda kaldı.

82. dakikada Alican Özfesli yaklaşık 30 metreden müthiş vurdu, top yan direği sıyırarak auta çıktı.

88. dakikada Yusuf Acer sol taç çizgisinden arka direğe kesti, Barış Alıcı gelişine voleyi vurdu, kaleci son anda uzanıp çeldi.

MAÇ 2-0 SONA ERDİ.



  • KARDEŞLERİN NEFES KESEN FİNALİ
    ALTINORDU ile Gümüşordu arasındaki U12 İzmir finalinde galibi penaltılar belirlerken, çocuklarımız kupasını alkışlarla aldı: 7-6
  • SERKAN GÖKSU İLE YENİDEN
    ALTINORDU'muz, üç sezondur istikrarlı bir şekilde forma giyen orta saha oyuncumuzun sözleşmesini 1 yıl daha uzattı.
  • KUPAYA DOĞRU ADIM ADIM: 0-0
    U13 takımımız, Türkiye Şampiyonası ikinci kademesini namağlup lider olarak tamamladı ve Türkiye Şampiyona'sında son dört takım arasına adını yazdırdı.
  • U12 TAKIMIMIZ FİNALDE: 6-0
    U12 Takımımız, ASKF yarı final maçında Kemalpaşa 1923'ü iyi oyunla farklı yendi.
  • U13'LERİMİZ NET SKORLA: 5-0
    U13 Türkiye Şampiyonası ikinci kademe ikinci maçında Denizlispor'u 5-0 mağlup ettik.
  • YAŞASIN ÇOCUK HAKLARI
    U10 ve U11 takımı oyuncularımıza, altyapılarda forma giyen çocukların hakları ve spor hukuku ana ekseninde eğitim verildi.
  • U12 TAKIMIMIZ ÇOK FARKLI: 8-1
    U12 Takımımız, ASKF Çeyrek Final maçında Buca Gençlerbirliği'ni iyi oyunla farklı yendi.
  • U13'LERİMİZ İYİ BAŞLADI :2-1
    U13 Türkiye Şampiyonası ikinci kademe ilk maçında Altay'ı 2-1 mağlup ettik.
  • ALTINORDU’MUZUN KARNESİ PEKİYİ
    YOĞUN maç programı nedeniyle karnelerine bir hafta gecikmeyle kavuşan çocuklarımız, 39 takdir ve 23 teşekkür belgesi aldı.
  • İKİNCİ KADEME HEYECANI
    U13 Türkiye Şampiyonası'nın ikinci kademesinde Çarşamba gününden itibaren Kütahya Grubu'nda maçlarımız başlıyor.